Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

#Moneypomaga. Nawet juniorzy IT mogą liczyć na pracę w dobie kryzysu

5
Podziel się:

Pracy dla programistów nie zabraknie nawet w kryzysie. Na oferty mogą liczyć również ci, którzy dopiero wkroczyli na ścieżkę kariery w IT.

#Moneypomaga. Nawet juniorzy IT mogą liczyć na pracę w dobie kryzysu

Artykuł powstał we współpracy z Coders Lab.

To jest artykuł w ramach akcji #moneypomaga. Mierzysz się z kryzysem? Zgłoś swoją firmę i wypromuj ją na łamach money.pl. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj.

Specjaliści IT nigdy nie mogli narzekać na brak zainteresowania ze strony pracodawców. Oczywiście, sytuacja na rynku pracy ulega dziś gwałtownym zmianom, w miarę jak koronawirus pustoszy kolejne branże. Jak jednak wynika z raportu Devire, firmy IT należą do tych, które pandemii opierają się najskuteczniej i w których zatrudnieni nie mają na razie wielkich powodów do obaw.

Zamówień nie zabraknie

Zdaniem Jacka Tchórzewskiego, programisty i współzałożyciela Coders Lab Szkoły IT, w najbliższych miesiącach umiejętności cyfrowe pozostaną w cenie, niezależnie od kwalifikacji i doświadczenia.

- Część przedsiębiorców dopiero w warunkach kwarantanny przekonała się, jak ważny jest aspekt “cyfrowego” funkcjonowania ich firm – tłumaczy Jacek Tchórzewski. – Weźmy na przykład firmy z branży handlowej, które do tej pory opierały się na tradycyjnej sprzedaży. Nagle okazało się, że stoją one przed koniecznością stworzenia sklepów internetowych – inaczej grozi im całkowita utrata przychodów. Takie narzędzie jest w stanie przygotować junior software developer. Spodziewam się, że zamówień na nieskomplikowane systemy, aplikacje czy strony www w najbliższych miesiącach nie zabraknie. To z kolei oznacza dużo pracy dla programistów, również tych o niewielkim doświadczeniu.

Jak zostać juniorem w branży IT?

Czy zatem jest sposób, by wkroczyć na ścieżkę zawodową programisty bez wcześniejszego przygotowania w postaci wieloletniej nauki na studiach? Dla wszystkich zadających sobie to pytanie mamy dobrą wiadomość: jest. W Coders Lab wystarczą 2 miesiące nauki, by zdobyć umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery w branży IT.

- Dzięki intensywnym kursom uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę, pracując na realnych projektach. Każdy kursant gromadzi cenne doświadczenia odpowiadające na potrzeby rynku IT, będąc tym samym przygotowanym do rozpoczęcia swojej pierwszej pracy w branży, tuż po ukończeniu kursu - opowiada Marcin Tchórzewski, założyciel największej polskiej szkoły IT Coders Lab.

Kursy w Coders Lab w zależności od trybu trwają od 2 tygodni do kilku miesięcy i są idealnym rozwiązaniem dla osób, które wcześniej nie miały styczności z kodowaniem.

- ługo myślałam o zmianie branży, bo dotychczasowa praca nie dawała mi możliwości rozwoju ani szans na spożytkowanie moich umiejętności. Znajoma zaproponowała mi kurs testerski. Prace po kursie dostałam od razu i w końcu znalazłam zawód, który mnie naprawdę interesuje, i w którym mogę się rozwijać - Agata, absolwentka kursu Testera Manualnego

- Coders Lab uczymy programowania, testowania oprogramowania i projektowania UX od podstaw. Na nasze kursy przychodzą osoby, które wcześniej nie miały nic wspólnego ze światem IT, a po ukończeniu nauki zdobywają swoje pierwsze zlecenia w branży. - mówi Marcin Tchórzewski, Coders Lab.

Artykuł powstał we współpracy z Coders Lab.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
ddsdfsdf
2 lata temu
1. Nie potrzeba programistów do GIER, gier jest za duzo, Jedyni programiści potrzebni są do MEGA produkcji. ale tych nie trzeba tak wielu;) 2.WebDev ciagle sie zmienia i wiekszość rzeczy da sie zrobić w CMSach, Etatowy prorgamista zbedny, od czasu do czasu zatrudnisz na chwilke jakiegos studencika co zrobi Ci za 200 pln 3.Programistów wiecej nie trzeba, bo wystarczają do obecnych prac Obecni 40 latkowie Tyle w temacie, Chcesz nie miec na Chleb zostań programistą, najlepiej HTML,CSS,PHP ,i javascript
QQQ
2 lata temu
praca na wolnym rynku IT? Jestem programistą, Albo pracujesz dla FIRM powiazanych z rządem tz zamówienia na jakieś systemy, ALBO pracujesz dla BANKOW chocia to tez powiazane z rządem, NIE MA MIEJSCA dla PROGRAMISTOW na wolnym rynku, Na wolnym rynku będziesz jak hydraulik, zamontuj kocioł i NARA
Javowiec
2 lata temu
Każda szkoła IT w reklamach zapewnia ze każdy kursant znajdzie pracę. Jestem jednym z nich i mimo że z programowaniem miałem do czynienia wcześniej to po ukończonych kursach znalezienie pracy jako junior jeszcze w obliczu covid graniczy z cudem. Statystyki nie kłamią, ofert dla juniorow jest ok 50% mniej. Do tego mile widziany student IT z kilkuletnim doświadczeniem ;)
IT
2 lata temu
Dokladnie tak, kolejna reklama albo sponsorowany artykuł ,..na jedno wychodzi. Znam sporo ludzi z branży IT i wcale nie jest tak kolorowo choć wiadomo zdarzają się jednostki zarabiające duża kasę są to jednak jednostki. W obecnych czasach zdecydowanie lepiej zabrać się za branże budowlana i kasować na prawdę krocie do tego na czarno plus pobierać postojowe i inne świadczenia ... żyć nie umierać
...
2 lata temu
Kolejna kiepska reklama.