Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

#Moneypomaga. Nawet juniorzy IT mogą liczyć na pracę w dobie kryzysu

Pracy dla programistów nie zabraknie nawet w kryzysie. Na oferty mogą liczyć również ci, którzy dopiero wkroczyli na ścieżkę kariery w IT.

Podziel się
Dodaj komentarz

Artykuł powstał we współpracy z Coders Lab.

To jest artykuł w ramach akcji #moneypomaga. Mierzysz się z kryzysem? Zgłoś swoją firmę i wypromuj ją na łamach money.pl. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj.

Specjaliści IT nigdy nie mogli narzekać na brak zainteresowania ze strony pracodawców. Oczywiście, sytuacja na rynku pracy ulega dziś gwałtownym zmianom, w miarę jak koronawirus pustoszy kolejne branże. Jak jednak wynika z raportu Devire, firmy IT należą do tych, które pandemii opierają się najskuteczniej i w których zatrudnieni nie mają na razie wielkich powodów do obaw.

Zamówień nie zabraknie

Zdaniem Jacka Tchórzewskiego, programisty i współzałożyciela Coders Lab Szkoły IT, w najbliższych miesiącach umiejętności cyfrowe pozostaną w cenie, niezależnie od kwalifikacji i doświadczenia.

- Część przedsiębiorców dopiero w warunkach kwarantanny przekonała się, jak ważny jest aspekt “cyfrowego” funkcjonowania ich firm – tłumaczy Jacek Tchórzewski. – Weźmy na przykład firmy z branży handlowej, które do tej pory opierały się na tradycyjnej sprzedaży. Nagle okazało się, że stoją one przed koniecznością stworzenia sklepów internetowych – inaczej grozi im całkowita utrata przychodów. Takie narzędzie jest w stanie przygotować junior software developer. Spodziewam się, że zamówień na nieskomplikowane systemy, aplikacje czy strony www w najbliższych miesiącach nie zabraknie. To z kolei oznacza dużo pracy dla programistów, również tych o niewielkim doświadczeniu.

Jak zostać juniorem w branży IT?

Czy zatem jest sposób, by wkroczyć na ścieżkę zawodową programisty bez wcześniejszego przygotowania w postaci wieloletniej nauki na studiach? Dla wszystkich zadających sobie to pytanie mamy dobrą wiadomość: jest. W Coders Lab wystarczą 2 miesiące nauki, by zdobyć umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery w branży IT.

- Dzięki intensywnym kursom uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę, pracując na realnych projektach. Każdy kursant gromadzi cenne doświadczenia odpowiadające na potrzeby rynku IT, będąc tym samym przygotowanym do rozpoczęcia swojej pierwszej pracy w branży, tuż po ukończeniu kursu - opowiada Marcin Tchórzewski, założyciel największej polskiej szkoły IT Coders Lab.

Kursy w Coders Lab w zależności od trybu trwają od 2 tygodni do kilku miesięcy i są idealnym rozwiązaniem dla osób, które wcześniej nie miały styczności z kodowaniem.

- ługo myślałam o zmianie branży, bo dotychczasowa praca nie dawała mi możliwości rozwoju ani szans na spożytkowanie moich umiejętności. Znajoma zaproponowała mi kurs testerski. Prace po kursie dostałam od razu i w końcu znalazłam zawód, który mnie naprawdę interesuje, i w którym mogę się rozwijać - Agata, absolwentka kursu Testera Manualnego

- Coders Lab uczymy programowania, testowania oprogramowania i projektowania UX od podstaw. Na nasze kursy przychodzą osoby, które wcześniej nie miały nic wspólnego ze światem IT, a po ukończeniu nauki zdobywają swoje pierwsze zlecenia w branży. - mówi Marcin Tchórzewski, Coders Lab.

Artykuł powstał we współpracy z Coders Lab.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

...Kolejna kiepska reklama.

10-06-2020

ITDokladnie tak, kolejna reklama albo sponsorowany artykuł ,..na jedno wychodzi. Znam sporo ludzi z branży IT i wcale nie jest tak kolorowo choć wiadomo … Czytaj całość

09-08-2020

JavowiecKażda szkoła IT w reklamach zapewnia ze każdy kursant znajdzie pracę. Jestem jednym z nich i mimo że z programowaniem miałem do czynienia wcześniej to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)