Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

#moneypomaga. Receptura tego kwasu chlebowego powstawała kilka lat

6
Podziel się:

Lato 2015. Z niecierpliwością otwieram butelkę kwasu chlebowego po jego ponadmiesięcznym dojrzewaniu. Zapach jest świetny, delikatnie karmelowy. Próbuję pierwszy łyk i wiem, że to jest to. Prawdziwy kwas chlebowy.

#moneypomaga. Receptura tego kwasu chlebowego powstawała kilka lat

Artykuł powstał we współpracy z firmą Manufaktura Kwasu.

To jest artykuł w ramach akcji #moneypomaga. Mierzysz się z kryzysem? Zgłoś swoją firmę i wypromuj ją na łamach money.pl. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj.

Tak było kiedyś…

Lato 2015. Z niecierpliwością otwieram butelkę kwasu chlebowego po jego ponadmiesięcznym dojrzewaniu. Zapach jest świetny, delikatnie karmelowy. Próbuję pierwszy łyk i wiem, że to jest to. Kwaśny smak z nutą słodyczy. Po kilku latach eksperymentów wreszcie znalazłem smak do którego chce się wracać – smak prawdziwego kwasu chlebowego.
Od tego czasu minęło kilka lat, w ciągu których każdego dnia starałem się wykonać jeden mały krok na drodze do spełnienia marzeń, czyli założenia Manufaktury Kwasu – manufaktury kwasu chlebowego. Najpierw sam, potem z przyjaciółmi. Zawsze ten jeden mały krok dzielił nas od naszego celu. Na drodze, która jest od tego celu ważniejsza, każdy z nas wnosił cząstkę siebie.

Tak jest teraz…

Obecnie w naszej manufakturze warzymy kwas chlebowy, którym możemy dzielić się z wami. Dla jednych będzie on wspomnieniem przeszłości, dla drugich – napojem, o którym nigdy dotąd nie słyszeli. Najzdrowszy kwas chlebowy powstaje z sucharów chlebowych poddanych fermentacji na zakwasie żytnim. Pierwszym etapem produkcji jest ich pieczenie. Samodzielny wypiek pozwala nam na dobór najwyższej jakości mąk oraz słodów. Wszystkie nasze kwasy powstają na mące żytniej razowej. Słody to nasza mała tajemnica - w nich tkwi sekret smaku i zapachu. Gotowe suchary są poddawane ekstrakcji w kąpieli wodnej i fermentowane z użyciem zakwasu żytniego. Młody kwas trafia do butelek, gdzie dojrzewa przez kilka tygodni w warunkach chłodniczych.
Gasimy pragnenie naturalnie

Zobacz także: Trzy rodzaje kwasu chlebowego

Taki proces produkcji pozwala na otrzymanie napoju, który poza niezwykłym smakiem oferuje szereg wartości prozdrowotnych. Proces fermentacji na zakwasie żytnim oraz brak pasteryzacji sprawiają, że każda butelka naszego kwasu zawiera trzy szczepy bakterii probiotycznych, których działanie jest korzystne dla organizmu człowieka. Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach, zatem dbanie o nie przyczynia się do poprawy wielu jego aspektów.

Wytwarzamy trzy rodzaje kwasu chlebowego: wytrawny, półwytrawny oraz ekologiczny.
Wytrawny charakteryzuje się kwaśnym smakiem z nutą karmelu. Jest niskoenergetyczny – jedna butelka zawiera mniej kalorii niż połówka jabłka. Młody jest delikatny, lekko słodki, dojrzały – eksploduje w ustach pełnym aromatem, łaskocząc podniebienie fontanną bąbelków.
Półwytrawny jest słodszym bratem kwasu wytrawnego, ekologiczny natomiast, dzięki starannie dobranym składnikom „Eko”, ma inny bukiet smakowy.

Wyrusz z nami w swoją podróż

Od czasu opracowania receptury na kwas chlebowy do dziś przeszliśmy długą drogę. Każdego dnia robimy co najmniej jeden mały krok do spełnienia marzeń. Sprawia nam to wiele radości. W przeciwnościach losu szukamy swojej szansy. Dziękujemy przeznaczeniu za każdy uśmiech i każdy dzień.
Ty też, Drogi Czytelniku, wyrusz dzisiaj w swoją drogę. Zrób to wszystko, co odkładałeś „na potem”. Zadbaj o swoje zdrowie. Zamień oglądanie telewizji na spacer po lesie, „kanapowe” spotkanie z przyjaciółmi na wspólną jazdę na rowerze. Smutną i skwaszoną minę na uśmiech. Pamiętaj, uśmiech leczy rany – nawet ten uśmiech pod maseczką 😊.

Spełniając swoje marzenia, pomagasz spełniać nasze.

Daniel, Mariusz i Klaudiusz, założyciele Manufaktury Kwasu

Artykuł powstał we współpracy z firmą Manufaktura Kwasu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
zibi
4 lata temu
Ja kupuję Białoruski kwas chlebowy Lidsky on BREAD bardzo dobry polecam
M$
4 lata temu
Super. W niczym nie przypomina słodkich ulepkow dostępnych sklepach. Schłodzony w upalny dzień i bez „procentów „ poezja.
Domi
4 lata temu
Ja pędzę dobry bimber i też mam recepturę i tajne składniki. Pozdrawiam
starachowicza...
4 lata temu
Brawo!Mikrobiota jelitowa obecnie w centrum uwagi, świadczy o naszym zdrowiu.Bez konserwantów rozumiem.Mnie smakuje półwytrwany.Dzięki za ten produkt.
max
4 lata temu
a czym to coś konserwują?, bo w artykule nie jest napisane