Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
aktualizacja

Największe wydarzenie w branży ogrodniczej. Premierowe produkty po raz pierwszy w Polsce

11
Podziel się:

Wystawcy z kilkunastu krajów, setki roślin, drzew i krzewów. Do tego najnowsze technologie: maszyny, narzędzia i sprzęt ogrodniczy. To wszystko do zobaczenia tylko w Poznaniu - podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

Gardenia. Największe w Polsce spotkanie miłośników architektury ogrodowej
Gardenia. Największe w Polsce spotkanie miłośników architektury ogrodowej (Materiały prasowe)

21 lutego w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęly się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA. Stoiska wystawców z kilkunastu krajów wypełnią setki roślin, drzew, krzewów, nowych odmian bylin, a także liczne premiery, w tym te nagrodzone Złotym Medalem MTP oraz Grand Prix Gardenii.

To miejsce, gdzie producenci prezentują również najnowsze technologie: maszyny, narzędzia i sprzęt ogrodniczy. Będzie też można skorzystać z bezpłatnych porad jak zaaranżować ogród.

Wśród wydarzeń towarzyszących Gardenii na uwagę zasługują warsztaty z Markiem Jezierskim, który opowie o uprawie roślin na balkonie i tarasie; rodzinne z Witoldem Czuksanowem czy z Wojtkiem Wardeckim, podczas których będzie można zobaczyć jak stworzyć las… w żarówce.

Uczestnicy targów mogą też liczyć na porady sadownicze, inspiracje jeśli chodzi o projektowanie ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych czy doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych. Ciekawie zapowiadają się również warsztaty z budowania hoteli dla owadów czy używania kolorowych warzyw w hortiterapii.

Tradycyjnie już podczas Gardenii zostanie rozstrzygnięty konkurs Inspiracje-Aranżacje. Najlepsza ogrodowa aranżacja powstanie na oczach publiczności.

Zainteresowani będą mogli poznać różne rodzaje cięcia róż, zaczynając od rabatowych, a kończąc na różach historycznych i pnących, a także jak powinna wyglądać wzorcowa aleja parkowa czy wziąć udział w kiermaszu ogrodniczym.

Targi potrwają do 23 lutego. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na www.targigardenia.pl.

SPECIAL DAYS - miejsce spotkań dekoratorów

Gardenii towarzyszą Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS. W dwóch targowych halach stanie kilkadziesiąt stoisk prezentujących najnowsze trendy i nowinki z branży artykułów dekoracyjnych.

Goście wydarzenia mogą też liczyć na bezpłatne porady specjalistów oraz pokazy florystyczne. Pierwsze dwa dni wydarzenia adresowane są do przedsiębiorców z branży dekoracyjnej i florystycznej, natomiast trzeci dzień jest otwarty dla publiczności.

Więcej informacji na www.specialdays.mtp.pl.

Tysiące gości na Budmie

Targia Gardenia i Special Days poprzedzały ważne dla branży budowlanej targi Budma.

Organizowane już po raz 28. wydarzenie przyciąga tłumy zainteresowane trendami w branży budowlanej i architektonicznej. Organizatorzy spodziewają się około 50 tys. odwiedzających, w tym gości z niemal 30 państw: Bułgarii, Czech, Francji, Gruzji, Mołdawii, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Do Poznania przyjechali fachowcy, handlowcy, architekci i projektanci oraz inwestorzy. Obecni są także przedstawiciele dużych firm wykonawczych, biur projektowych, sieci handlowych, mniejsi przedsiębiorcy oraz hurtownie budowlane.

To na nich czekają wystawcy, goście targów, ale też do nich kierowany jest bogaty program wydarzeń specjalnych, warsztatów, konkursów, prelekcji i debat.

BUDMIE, trwającej w dniach od 12 do 15 lutego, towarzyszą Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH.

Budownictwo przyszłości

Jednak już dzień wcześniej w Poznaniu rozpoczęło się Forum Gospodarcze Build 4 Future, podczas którego eksperci przez dwa dni dyskutowali o przyszłości branży, perspektywach rozwoju, możliwościach finansowania i inwestycjach.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. partnerstwo publiczno-prywatne, rządowe projekty infrastrukturalne, budownictwo socjalne i wsparcie rządowe w ekspansji zagranicznej.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.build4future.pl.

Kolejne forum, tym razem dla pasjonatów architektury i designu – D&A Forum Designu i Architektury, organizatorzy zaplanowali na 13 i 14 lutego. W spotkaniu wzieli udział światowej sławy twórcy –Giuseppe Blengini, Emilio Nanni oraz Marcantonio Malerba. Więcej na www.forumdia.pl.

Podczas seminarium Buduj ze stali – innowacje w budownictwie stalowym zainteresowani zobaczyli jak wygląda projektowanie konstrukcji stalowych z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania BIM, jak wykorzystuje się stal we współczesnej architekturze oraz poznali rozwiązania przemysłu 4.0. Więcej na www.budujzestali.pl

Kolejne konferencyjne zagadnienie to budownictwo drewniane w Polsce wobec europejskich standardów od 2021 roku. Z kolei uczestnicy XII Dnia Urbanisty porozmawiali m.in. o programie „Czyste powietrze” podczas konferencji „Przestrzeń w lepszym klimacie”. A zagadnienia budownictwa przyjaznego naturze omówili architekci podczas debaty „Ekologia, Zrównoważony Rozwój, Innowacyjność. Wyzwania Architektury w XXI w.”.

Rekordowa liczba medalistów i ich produktów

BUDMA to nie tylko spotkania, ale przede wszystkim premiery – w sumie kilkaset. A wśród nich aż 43 produkty nagrodzone Złotymi Medalami MTP za innowacyjność, zastosowanie nowych technologii i wysoką jakość wykonania.

Na najlepsze produkty mogą teraz głosować internauci na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz goście targów na miejscu w przestrzeniach Strefy Mistrzów.

Wśród innowacyjnych produktów są bramy garażowe, drzwi do domów pasywnych, okna czy też elementy pozwalające na zarządzenie inteligentnym domem.

Stoiska wielu wystawców oferują również specjalne strefy pokazowo-warsztatowe, w których można własnoręcznie wypróbować sprzęt, narzędzia i materiały. A w specjalnej Strefie BHP na placu budowy można zapoznać się z ofertą wystawców tej branży, a także poradzić się ekspertów.

Rywalizacje mistrzów podczas BUDMY

BUDMIEtowarzyszy także cały szereg eksperckich wydarzeń. Poznańska Iglica prezentuje najlepsze projekty niemal stu biur architektonicznych z całej Polski – uczestników projektu 1M/ARCH. To okazja do porozmawiania z architektami, poznania trendów oraz najnowszych rozwiązań.

W targowych halach rozgrywają się branżowe konkurencje, np. Mistrzostwa Parkieciarzy. A o tytuł Turbo Dekarza walczą co roku dekarze, cieśle i blacharze. Na śmiałków czekają zadania zręcznościowe, umiejętnościowe, quizy z wiedzy dekarskiej, szybki montaż elementów dachowych, wbijanie gwoździ na czas oraz bicie rekordu Polski w montażu okna dachowego. Z kolei podczas Monteriady można zobaczyć jak wygląda prawidłowy montaż okien, drzwi, bram i osłon.

W czasie targów poznaliśmy zwycięzcę w konkursie Szkice Architektoniczne oraz laureatów ABA – Architecture Budma Award, czyli projekty budynków, przestrzeni publicznych oraz obiektów małej architektury wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności.

Polska wiodącym producentem okien

W tym roku równocześnie z BUDMĄ organizowane są targi WinDOORtech, na których prezentują się producenci stolarki budowlanej oraz dostawcy najnowszych technologii, rozwiązań i systemów. Polska jest dziś najważniejszym producentem okien w Europie. W 2017 roku aż 15 proc. okien produkowanych na starym kontynencie pochodziło z naszego kraju.

Rekordowa liczna wystawców z całego świata zaprezentuje się w trzech targowych pawilonach. Zobaczymy tu m.in. ekspozycję najnowszych maszyn i urządzeń do transportu i montażu wielkogabarytowego szkła, okien i fasad, nowatorskie rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji, w tym maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium, a także produkty nagrodzone Złotymi Medalami MTP oraz premiery.

Wśród odwiedzających pojawi się m.in. delegacja GIMAV, stowarzyszenia skupiającego włoskich producentów i dostawców maszyn, akcesoriów, sprzętu i komponentów do obróbki szkła. Więcej informacji na www.windoortech.pl.
Wystarczy osiem osób i płacisz mniej

Ci, którzy do Poznania wybierają się w większej grupie mogą liczyć na dofinansowanie przejazdu w jedną stronę, bezpłatne wejściówki oraz możliwość wjazdu na teren MTP. Projekt „Przystanek BUDMA” skierowany jest do profesjonalistów podróżujących w grupie minimum 8 osób. Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie www.budma.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Turnioki
5 lata temu
A co z katstrofem smolenskom, ?
jolapoznan
5 lata temu
Co ma BUDMA do GARDENII????????????????
śruba
5 lata temu
Byłem na targach dumnie nazywanych BUDMA- to jest jakiś żart z czasów 80 1. Kolejki na wejściu do 2 h 2.Brud na parapetach - brak koszy, parapety zawalone ulotkami 3.Mega kolejki do gastronomi 4.Rozbite stoiska na piętrze, ludzie nie wiedzą gdzie chodzić Już więcej nie pojadę na żadne targi do Poznania NIE WARTO WYDAWAĆ nawet 1 zł na takie lipę organizacyjną.
wszystko dopi...
5 lata temu
Chyba nasz nowy biznesmen Bob Budowniczy rusza pełną parą na Srebrnej.
J Kaczy
5 lata temu
Dobra okazja dla Jarka zeby zaopatrzec sie w okna do swoich wieży!!!