Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.11.2005 00:11

2.6 mln zł zysku Infovide po 10 miesiącach

Zysk firmy doradczej Infovide SA po 10 miesiącach kształtuje się na poziomie 2,6 mln zł netto. Firma planuje zamknięcie roku zyskiem na poziomie co najmniej 3,5 mln zł netto, a przewidywany przychód w 2005 roku wyniesie 56 mln zł. Dynamika obrotów spółki w latach 2003-2005 osiągnie pułap 12%.

Podziel się
Dodaj komentarz

Struktura przychodów wskazuje na najsilniejszą pozycję firmy w sektorze telekomunikacyjnym, który generuje ok. 38% przychodów oraz w obszarze bankowości i finansów dostarczającym ponad 31% obrotów.

Analizując przychody spółki ze względu na usługi należy podkreślić znaczący udział projektów integracji systemów informatycznych oraz rozwoju architektury SOA (Service Oriented Architecture). Istotny udział mają wdrożenia systemów klasy Business Intelligence oraz doradztwo w zakresie IT Governance pozwalające na zarządzanie architekturą korporacyjną. W b.r. realizowano również przedsięwzięcia z obszaru bankowości elektronicznej oraz systemów ryzyka kredytowego.

- Stawiamy na rozwiązania zmierzające do tworzenia tzw. inteligentnych korporacji - podkreśla Borys Stokalski, prezes Infovide S.A. Biznes dysponuje dziś bogadą paletą narzędzi informatycznych, ale strategie i modele biznesowe nie w pełni wykorzystują ich rzeczywisty potencjał. Naszym zadaniem jest tworzenie środowiska, które umożliwia decydentom pełne wykorzystanie możliwości transformacji biznesu drzemiących w nowych technologiach. Droga do sukcesu w gospodarce wiedzy, polega nie tylko na rozwoju narzędzi, lecz również doskonaleniu w obszarze metod zarządzania. W ten sposób przechodzimy od tayloryzmu do idei inteligentnej korporacji.

http://www.infovide.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz