Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Bartłomiej Sienkiewicz
13.06.2013 11:25

Afera PRISM. Rząd będzie zapobiegał inwigilacji w sieci

Szef MSW uważa, że amerykański PRISM - paradoksalnie - pomógł rządowi w przygotowaniu ustawy zapobiegającej takim praktykom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

To odpowiedź na amerykański program PRISM, w ramach którego tamtejsze służby specjalne sprawdzają dane na serwerach czołowych firm internetowych.

- _ Problem dotyczy także polskich internautów _ - mówił w radiowej Jedynce minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Jak powiedział, ta sytuacja uświadamia nam, że internet nie zna granic, a nasz ślad w globalnej sieci może być widoczny właściwie w każdym kraju.

- _ Jesienią mają się pojawić założenia do ustawy zapobiegającej takim praktykom _- mówił minister Sienkiewicz. Zapewnia on, że projekt będzie pisany _ z pozycji obywatela _. Chodzi o to, by Polacy wiedzieli, na przykład podczas rozmowy przez telefon komórkowy, kto ich rejestruje i co się z tymi danymi dzieje, a także jak długo przechowywane są rozmowy i kto jest do tego uprawniony.

Minister zapewnia, że ustawa nie będzie skierowana przeciwko koncernom. Chodzi jedynie o to, by nie miały one większych uprawnień niż instytucje państwowe. Sienkiewicz uważa, że amerykański PRISM - paradoksalnie - pomógł naszej ustawie.

Czytaj więcej w Money.pl
61 tys. operacji hakerskich służb USA Technik komputerowy, który pracował dla Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) mówi, że hakerska aktywność amerykańskiej agencji przeciwko Chinom sięga 2009 r.
"Guardian" ujawnił sprawcę przecieku o PRISM To za jego sprawą do mediów przedostały się informacje, że amerykański rząd inwigiluje obywateli na ogromną skalę.
Wyciekł tajny dokument. Oto metody FBI Jest duże prawdopodobieństwo, że służby zbierają dane od takich firm jak Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, YouTube, czy Apple.
Tagi: Bartłomiej Sienkiewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz