Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.02.2006 00:02

Aplikacje Microsoft 'on demand' w WDC

Warsaw Data Center - centrum outsourcingu usług teleinformatycznych - nawiązało współpracę z oddziałem Microsoft Corp. w Irlandii, w ramach której polskie przedsiębiorstwa mają możliwość wynajmu rozwiązań serwerowych z aplikacjami koncernu. Na żądanie - bez inwestycji kapitałowych, nawet na krótki okres - można wynająć zarówno aplikacje back-endowe, jak i biznesowe (CRM, ERP, aplikacje biurowe).

Podziel się
Dodaj komentarz

Aby skorzystać z najnowszej wersji Windows Server 2003 i Microsoft SQL Server, nie trzeba inwestować we własny sprzęt i oprogramowanie. Nie trzeba własnoręcznie instalować, konfigurować i zarządzać wydajnością oraz bezpieczeństwem rozwiązania. Można skorzystać z oferty Warsaw Data Center polegającej na wynajmie takiego rozwiązania wraz z usługami zarządzania w pełnym zakresie lub poza godzinami pracy działu informatycznego klienta. 'Pozwala to zachować ciągłość pracy i wysoką dostępność rozwiązań, a przez to satysfakcję klientów końcowych.' - mówi Anna Rodziewicz, New Business Development Manager WDC.

Dzięki umowie z irlandzkim Microsoftem można w WDC wynająć również aplikacje biznesowe, np. Microsoft Dynamics CRM albo system ERP Axapta. Do wynajęcia są również aplikacje biurowe Microsoft Office, które w modelu ASP - przez usługi terminalowe systemu Windows - są dostępne wprost z Warsaw Data Center. Ten sposób korzystania z aplikacji biznesowych może znaleźć doskonałe zastosowanie w firmach wieloodziałowych, albo zatrudniających wielu pracowników mobilnych, raportujących 'z terenu' do centrali, bądź pracujących zdalnie w zespołach. Na lokalnych stacjach roboczych, albo laptopach, nie ma w takim wariancie zainstalowanych żadnych aplikacji - korzysta się z nich przez Internet, a dane są zawsze bezpieczne na centralnym serwerze.

Ten tryb korzystania z infrastruktury IT - poza dostępnością 'na żądanie' - pozwala rozłożyć inwestycje w sprzęt na cały okres umowy, a co najważniejsze WDC zapewnia wymianę nieprawidłowo działającego sprzętu w razie jakichkolwiek nieprawidłowości - bez dodatkowych kosztów dla wynajmującego. WDC zapewnia także usługi administracji systemami.

W ramach usługi klient opłaca miesięczny abonament za wykorzystywane rozwiązanie, ale tylko przez okres w ramach którego go potrzebuje. Jest to typowe rozwiązanie dostępne 'na żądanie'.

http://www.wdc.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz