Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 13:00

Belgijska policja ostrzega przed telefonicznymi oszustami

Podszywają się pod pracowników firmy Microsoft i chcą przejąć kontrolę nad komputerami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TommL/iStockphoto)

Belgijska policja ostrzega - uwaga na telefonicznych oszustów. Podszywają się oni pod pracowników firmy Microsoft i chcą przejąć kontrolę nad komputerami.

Schemat działania oszustów jest zawsze taki sam. Informują osoby, do których dzwonią, o problemach z komputerami. Zwykle mówią, że wykryli wirusy, albo złośliwe oprogramowanie, które trzeba usunąć. Proszą więc o umożliwienie im zdalnego dostępu do komputera. Po kilku kliknięciach myszą przejmują nad nim kontrolę, przechwytują hasła i dane bankowe.

Zdarza się też, że proszą o przelew pieniędzy na konto za zakup antywirusowego programu. W ten sposób ofiarą oszustów padło już wiele osób.

Belgijska policja apeluje o czujność. Pracownicy żadnej z firm komputerowych nie mają prawa żądać dostępu do prywatnych komputerów. W ostatnich latach wiele osób w Belgii padło też ofiarą oszustów bankowych. Informowali oni o problemach z kontami, prosili o zalogowanie się i podanie haseł potrzebnych do przelewów internetowych, po czym okradali konta.

Belgijska policja uruchomiła specjalną linię telefoniczną do zgłaszania tego typu oszustw.

Czytaj więcej w Money.pl
Awaria w dużym banku. Klienci rozgoryczeni Jest to kolejna awaria systemów internetowych banku w ciągu kilkunastu godzin.
Nie będzie blokady stron pornograficznych Tusk był pytany o pomysł premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, opisywany przez media.
Europejczycy bezradni wobec oszustów? Obywatele Unii mają większe zaufanie do sprzedawców internetowych u siebie w kraju aniżeli w innych państwach. Bruksela chce to zmienić.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz