Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
09.07.2010 13:24

Chińczycy odnowili licencję Google'a

Firma będzie nadal oferowała internautom w Chinach swoją wyszukiwarkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZapTheDingbat/CC/Flickr)

Google może kontynuować działalność w Chinach. Firma będzie więc nadal oferowała internautom w Chinach swą wyszukiwarkę internetową i _ lokalne produkty _.

Licencja stanęła pod znakiem zapytania, gdy wiosną, nie godząc się na wymogi chińskiej cenzury, Google zaczął automatycznie przekierowywać do Hongkongu chińskich internautów, chcących skorzystać z jego wyszukiwarki. Pekin zakwestionował to posunięcie.

Google zaproponował władzom chińskim alternatywne rozwiązanie - likwidację automatycznego przekierowanie, ale tak, że na jego chińskiej stronie google.cn nie ma wyszukiwarki, a jedynie link do strony w Hongkongu (google.com.hk) z jej pełną, nieocenzurowaną funkcjonalnością. Tę chińską stronę Google nazwał _ Landing Page _; nazwa ma sugerować, że chińscy internauci _ wylądują _ tam, gdzie mogą skorzystać z wyszukiwarki.

Rząd chiński domaga się od dostawców usług internetowych _ odfiltrowywania _ informacji na temat Tybetu, czy krwawego stłumienia demonstracji na placu Tiananmen w 1989 roku.

W piątek na chińskiej stronie Google'a była nadal wspomniana _ Landing Page _ z linkiem do strony w Hongkongu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz