Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny kontratakują: Niech USA nas nie oskarżają

0
Podziel się

Nie gaśnie spór wokół cenzury internetu w Państwie Środka.

Chiny kontratakują: Niech USA nas nie oskarżają
(Huaxiadragon/Dreamstime)
bEjaNtsR

Chiny stanowczo zareagowały na amerykańską krytykę nadzorowania przez Pekin internetu i ostrzegły, że naciski Waszyngtonu mogą zaszkodzić relacjom między obu potęgami.
W swoimm wystąpieniu przeciwko cenzurze w internecie sekretarz stanu USA Hillary Clinton uznała wolność tego medium za jeden z głównych aspektów praw człowieka. Wezwała też Chiny, aby przeprowadziły śledztwo w sprawie włamań cybernetycznych, które w ubiegłym tygodniu doprowadziły do tego, że firma Google zagroziła wycofaniem się z Chin.

_ - USA skrytykowały chińską politykę zarządzania internetem i zasugerowały, że Chiny ograniczają jego wolność - oświadczył rzecznik chińskiego MSZ Ma Zhaoxu na stronach internetowych resortu. - Jest to sprzeczne z faktami i szkodliwe dla amerykańsko-chińskich relacji _.

_ - Wzywamy Stany Zjednoczone, aby uszanowały fakty i przestały wykorzystywać tak zwaną wolność internetu do wysuwania bezpodstawnych oskarżeń wobec Chin _ - oświadczył Ma nie wymieniając nazwiska Clinton.

bEjaNtsT

Rzecznik zaznaczył jednak, że jego rząd nie chce, aby ten spór zaważył na współpracy z administracją prezydenta Baracka Obamy, która stara się o poparcie Pekinu w patowych kwestiach gospodarczych i dyplomatycznych takich jak Iran czy Korea Północna.

ZOBACZ TAKŻE:

bEjaNttu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)