Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny oskarżane o zakłócanie programów BBC

0
Podziel się

BBC otrzymało doniesienia, że częstotliwości krótkofalowe, na których nadaje swój światowy serwis angielskojęzyczny, są zakłócane w Chinach.

Chiny oskarżane o zakłócanie programów BBC
(Xinhua News/East News)
bEhyOFMB

Brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny BBC poinformował, że jego globalny angielskojęzyczny program radiowy jest zakłócany w Chinach, sugerując jednocześnie udział chińskich władz w tych praktykach.

_ BBC zdecydowanie potępia te działania, ukierunkowane na przeszkadzanie w wolnym dostępie słuchaczy do wiadomości i informacji _ - głosi oświadczenie BBC.

Dodaje następnie: _ BBC otrzymało doniesienia, że częstotliwości krótkofalowe, na których nadaje swój światowy serwis angielskojęzyczny, są zakłócane w Chinach. Choć w tej chwili nie jest możliwe ostateczne ustalenie źródła zakłóceń, to rozległe i skoordynowane wysiłki wskazują na dysponujący znacznymi zasobami (technicznymi) kraj taki jak Chiny _.

bEhyOFMD

Od chińskiego MSZ nie udało się na razie uzyskać komentarza na ten temat.

Nie jest to pierwsza skarga BBC na zakłócanie emisji w Chinach, gdzie strona internetowa brytyjskiego nadawcy publicznego była wciąż na nowo blokowana. W ubiegłym roku BBC zarzuciło chińskim władzom zakłócanie niektórych materiałów kanału telewizyjnego World News, na przykład informacji na temat dysydenta Chena Guangchenga, który zbiegł z aresztu domowego i schronił się w ambasadzie USA.

Na blokowanie przez Pekin dostępu do programów skarżyły się także finansowane przez rząd USA stacje radiowe Głos Ameryki i Radio Wolnej Azji.

W prowadzonej przez organizację Reporterzy Bez Granic klasyfikacji państw pod względem przestrzegania wolności mediów Chiny zajmują 173 miejsce wśród łącznie 179 badanych krajów.

bEhyOFMJ
Czytaj więcej w Money.pl
Atak na niemieckiego korespondenta Skasowane dane z komputera, rozbity tablet i zalany wodą hotelowy pokój.
Cenzura tnie filmy. Znany reżyser protestuje Znany chiński reżyser Xie Fei skrytykował władze w liście otwartym opublikowanym na swym mikroblogu za stosowanie cenzury.
Chińczycy znaleźli sposób na cenzurę Liczba chińskich internautów przekroczyła w lipcu 538 mln, z czego ponad połowa używa serwisów blogerskich.
bEhyOFNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)