Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cisco: nowe urządzenia Ethernet 10Gb/s

0
Podziel się:

Cisco jest następną firmą, która podjęła produkcję sprzętu Ethernet 10 Gb/s. Firma wprowadziła dwa nowe moduły obsługujące sieci tego standardu, które można instalować w switchach Catalyst 6500.

Cisco jest następną firmą, która podjęła produkcję sprzętu Ethernet 10 Gb/s. Firma wprowadziła dwa nowe moduły obsługujące sieci tego standardu, które można instalować w switchach Catalyst 6500.

Moduły te mogą współpracować z routerami internetowymi 7600 oraz są zgodne z architekturą AVVID (Architecture for Voice, Video and Integrated Data). Dzięki temu mogą obsługiwać aplikacje multimedialne, wymagające gwarancji, że określona usługa sieciowa (przepustowość na żądanie) będzie zawsze dostępna.

Dzięki modułom Ethernet 10 Gb/s, przełączniki Catalyst 6500 będą mogły obsługiwać sieci LAN oraz metropolitarne, oferując łącza o bardzo dużej przepustowości. Po zainstalowaniu modułu Ethernet 10 Gb/s, przełącznik Catalyst 6500 będzie mógł obsługiwać nowe rodzaje aplikacji, które muszą w krótkim czasie przepisywać z jednego miejsca w drugie olbrzymie ilości danych (archiwizowanie danych w zdalnych lokalizacjach, modelowanie 3D, elektroniczne nauczanie, odzyskiwanie systemów po awarii czy połączenia z odległymi centrami danych).

Pierwszy moduł nosi nazwę 10GBASE-EX4 Metro 10 Gigabit Ethernet. Znajduje się na nim jeden port światłowodowy (jednomodowy, pracujący w oknie 1550 nanometrów), który może obsłużyć łącze o długości 50 km. Drugi moduł (też 1-portowy) - 10GBASE-LR 10 Gigabit Ethernet Module - obsługuje światłowód jednomodowy, w oknie 1310 nanometrów i pracuje na długości łącza do 10 km.

Moduł 10GBASE-EX4 Metro 10 Gigabit Ethernet kosztuje 79 995 USD. Cisco nie podała ceny modułu 10GBASE-LR 10 Gigabit Ethernet. Wiadomo tylko, że ma pojawić się w sprzedaży w grudniu 2001 r.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)