Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dane osobowe
06.06.2012 08:48

Co trzeci uczeń, zostawia w sieci mnóstwo informacji o sobie

Za pomocą komórki, korzysta przede wszystkim z portali społecznościowych. GIODO ostrzega, przed zagrożeniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nokia)

*Co trzeci uczeń ma dostęp do internetu przez komórkę i korzysta przede wszystkim z portali społecznościowych. A tam zostawia mnóstwo informacji na swój temat. Takie są wyniki badań przeprowadzonych przez biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. *

Badanie przeprowadzono w kilkuset szkołach, podstawówkach i gimnazjach. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Wojciech Rafał Wiewiórowski powiedział IAR, że dzieci wchodzące do internetu zostawiają tam sporo informacji o sobie.

Oprócz podstawowych danych jak imię, nazwisko i wiek, dzieci często podają inne sposoby kontaktowania się, na przykład adres e-mailowy. Ponad połowa dzieci zostawia także zdjęcia i nagrania w serwisach spolecznościowych.

Wojciech Rafał Wiewiórowski powiedział, że młodzi użytkownicy internetu mają świadomość tego, jakie znaczenie ma ochrona prywatności, ale w praktyce tej wiedzy nie wykorzystują, stąd rola szkoły i instytucji takich jak GIODO, ale i rodziny. Jego zdaniem nawet dziadkowie i babcie nie korzytający z internetu mogą prosić wnuki o udzielenie informacji na temat poruszania się w internecie i rozmawiać z dziećmi o bezpiecznym surfowaniu w sieci i korzystaniu z portali społecznościowych.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych podkreśla, że korzystanie z internetu i portali społecznościowych _ w komórce _ łączy się jeszcze z ryzykiem niewystarczającego zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem, ponieważ operatorzy sieci komórkowych nie mają tak dobrych programów antywirusowych, z jakich można korzystać w zwykłych komputerach.

Tagi: dane osobowe, giodo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, telekomunikacja, prawo, wiadmości, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz