Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dramatyczna sytuacja na rynku półprzewodników

0
Podziel się:

W 2001 r. nastąpił 33-procentowy, czyli największy w historii branży, spadek sprzedaży chipów

bFdWBnRx

– wynika z opublikowanego w środę raportu Gartner Dataquest. Wartość rynku zmniejszyła się z 227 mld USD w 2000 r. do 152 mld USD.

W 2001 r. nastąpił 33-procentowy, czyli największy w historii branży, spadek sprzedaży chipów – wynika z opublikowanego w środę raportu Gartner Dataquest. Wartość rynku zmniejszyła się z 227 mld USD w 2000 r. do 152 mld USD.

Opierając się na wstępnych oszacowaniach analitycy Dataquest stwierdzili, iż wszyscy spośród 10 największych dostawców chipów zanotowali dwucyfrowy spadek przychodów.

bFdWBnRz

Pierwszą pozycję zachował Intel, który zwiększył udziały w rynku do 15,5%, co stanowi więcej niż łączny wynik trzech najgroźniejszych rywali. Przychody firmy zmniejszyły się w ciągu roku o 22% i osiągnęły wartość 23,5 mld USD.

Drugie miejsce zajęła Toshiba z wynikiem 7,1 mld USD, natomiast trzecia pozycja przypadła firmie STMicroelectronics, która zanotowała najmniejszy spadek przychodów – zaledwie o 19% - uzyskując przychody w wysokości 6,4 mld USD.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: Samsung Electronics (6,3 mld USD), Texas Instruments (6 mld USD), NEC (5,4 mld USD) oraz Motorola (5 mld USD).

Zdaniem Mary Olsson z firmy Dataquest tak olbrzymi spadek świadczy o poważnych problemach większości producentów układów półprzewodnikowych oraz jest zapowiedzią dalszej konsolidacji na rynku.

bFdWBnSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)