Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Haker w rękach policji. To on atakował rządowe strony?

0
Podziel się:

Mężczyznę zatrzymała dolnośląska policja. Zobacz o co jest podejrzewany.

Haker w rękach policji. To on atakował rządowe strony?
(Rafalolechowski/Dreamstime)

22-letnigo hakera, mieszkańca województwa opolskiego, zatrzymała dolnośląska policja. Mężczyzna jest podejrzewany o przestępstwa komputerowe.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, 22-latek został zatrzymany we Wrocławiu, gdzie przebywał czasowo, prawdopodobnie studiował. _ Na tym etapie mogę jedynie potwierdzić, że mężczyzna podejrzewany jest o przestępstwa internetowe _ - dodał rzecznik.

Petrykowski nie chciał potwierdzić informacji, że 22-latek włamał się na stronę internetową premiera.

O tym, że na stronę premiera włamał się 22-latek z Wrocławia poinformowała grupa hakerów Happyninjas, która podając jego dane w sieci, wyjaśniła, że nie może pozwolić na kradzieże pieniędzy w internecie i e-terroryzm. O całej sprawie pisze dzisiejsza _ Gazeta Wyborcza _.

Internauci twierdzą, że na stronę premiera włamał się 22-latek z Wrocławia. Opublikowali jego nazwisko, bo uznali to za e-terroryzm. _ - Włamałem się, takie hobby - _tłumaczy haker _ Gazecie Wyborczej _. Grupa hakerów Happyninjas, która podała jego dane, twierdzi, że nie może pozwolić na kradzieże pieniędzy w internecie i e-terroryzm. _ - Mamy ich dość - _ twierdzą.

O protestach w sprawie podpisania ACTA czytaj w Money.pl
Rząd ustępuje w sprawie ACTA? Najnowsza deklaracja ministra cyfryzacji, Michała Boniego w związku z kontrowersyjnym zapisem.
W rządzie jest spór? Premier wyjaśnia, że... Jak zadeklarował, jest gotów do poważnej rozmowy w celu przejrzenia _ wszystkich za daleko idących kompetencji w dziedzinie kontrolowania obywateli _.
Ścigają ludzi, którzy zaatakowali premiera Wczoraj rano hakerzy włamali się na stronę kancelarii premiera i umieścili na niej link do filmiku z serwisu YouTube, na którym pani Basia, znana z _ Baśka blog _, parodiuje przemówienie generała Jaruzelskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)