Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sony
27.04.2011 06:53

Hakerzy ukradli dane milionów klientów Sony

Ofiarami cyberprzestępców są użytkownicy PlayStation Network i serwisu Qriocity.

Podziel się
Dodaj komentarz
(joo0ey/CC/Flickr)

*Dane osobowe milionów klientów Sony, a być może także ich kart kredytowych, dostały się w ręce przestępców. Jak poinformował koncern na firmowym blogu, ofiarami hakerów są użytkownicy PlayStation Network i serwisu Qriocity. *

Między 17 a 19 kwietnia hakerzy włamali się do banku danych klientów Sony. Wykradli nazwiska, adresy, daty urodzenia i adresy poczty elektronicznej, a także loginy i hasła dostępu.

Sony przyznaje: to był atak hakerów (Clevver Games, ang.):

_ - Na razie nic na to nie wskazuje, ale też nie możemy tego wykluczyć, że przestępcy wykradli także dane kart kredytowych _ - napisał koncern Sony na swym blogu. Zaapelował jednocześnie do klientów by byli czujni i sprawdzali stan swych kont bankowych. Po wykryciu kradzieży Sony wyłączyło PlayStation Network i serwis Qriocity.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/164/137892_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-na-serio/proste-narzedzia-do-internetowych-oszustw-mozna-sciagnac-z-sieci,0,816563.html) Proste narzędzia do internetowych oszustw można ściągnąć z sieci Zarabiają nawet 28 tysięcy złotych miesięcznie. Operują sfałszowanymi kontami, okradają posiadaczy kart kredytowych, oszukują na portalach aukcyjnych. Jak się przed nimi bronić?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t39453.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dotkliwy;atak;hakerow;na;unijna;dyplomacje,40,0,800040.html) Dotkliwy atak hakerów na unijną dyplomację Urzędnicy musieli zmienić hasła dostępu do sieci. Został im też zablokowany dostęp do poczty.
Tagi: sony, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz