Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
27.11.2005 00:11

IDS Scheer Polska dla MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) stawiają na obsługę klienta i dlatego zdecydowały się wdrożyć Ultimus BPM Suite - system klasy Business Process Management. Partnerem wdrożeniowym MTP w tym innowacyjnym przed-sięwzięciu będzie firma IDS Scheer Polska - światowej klasy specjalista w optymalizacji procesów biznesowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Trzeba zatem kupić i wdrożyć różne systemy, a każdy z nich zaspokaja tylko część potrzeb przedsiębiorstwa. Dlatego po wszechstronnych analizach zdecydowaliśmy, że nie pójdziemy tą drogą, lecz wdrożymy system BPM, w którym możemy zdefiniować dowolny proces biznesowy, dowolny sposób zarządzania danymi i dowolny formularz do wprowadzania i prezentowania informacji. Uważam, że to jest właściwy kierunek inwestycji w informatykę dla tych przedsiębiorstw, które mają mało standardowe procesy biznesowe, tym bardziej jeśli zależy im by system był dokładnie dopasowany do potrzeb - mówi Krzysztof Ślatała, dyrektor i główny informatyk MTP.

Już przy wdrożeniu systemu do zarządzania przedsiębiorstwem IFS, Targi zdecydowały się na podejście procesowe. Zdefiniowano wówczas 176 map procesów biznesowych w pięciu grupach (budżetowanie i kontroling, finanse i księgowość, gospodarka materiałowa, kadry i płace, sprzedaż usług), wykorzystując narzędzie do wizualizacji procesów Business Modeller. Schematy te posłużyły do praktycznej implementacji funkcji w systemie IFS. Kolejnym, naturalnym krokiem jest automatyzacja pozostałych procesów oraz integracja środowisk, stąd decyzja o wdrożeniu Ultimus BPM Suite. - Chcemy, żeby pracownicy wykonywali swoje obowiązki efektywnie, dlatego ważne jest nie tylko to by, korzystali z nowoczesnych narzędzi, ale również to, by te narzędzia mogły zmieniać się równie dynamicznie jak otoczenie biznesowe firmy. System BPM daje w tym zakresie największą swobodę. Dodatkową korzyścią jest funkcjonalność Business Intelligence. Pozwala ona, na podstawie zebranych automatycznie danych, dokonać analizy i optymalizacji procesów. To
jest zmiana jakościowa i mamy zamiar z niej korzystać - mówi Krzysztof Ślatała.

Wdrożenie zostanie przeprowadzone zgodnie z wypracowaną metodyką IDS Scheer. W prace wdrożeniowe zaangażowanych jest ze strony MTP kilkadziesiąt osób. - To największe wdrożenie systemu Ultimus BPM Suite w Polsce, obejmujące najszerszy zakres procesów biznesowych, przeznaczonych do automatyzacji. Dla MTP najważniejsze są procesy obsługi klienta, czyli zapewnienie sprawnego przepływu informacji, optymalnych warunków uczestnictwa w wydarzeniu, i oczywiście sprawne zarządzanie kontaktami . Należy przy tym dodać, że ilość danych dotycząca samych wydarzeń, ich uczestników, wystawców i zwiedzających oraz projektów jest ogromna. Dzięki temu wdrożeniu procesy te zostaną zoptymalizowane - mówi Grzegorz Pindur, prezes zarządu IDS Scheer Polska.

Z rozwiązania Ultimus będzie korzystać 300 użytkowników, obejmie ono swym zasięgiem całą firmę, a jego zakres będzie się stopniowo poszerzał. Otwartość systemu była zresztą w opinii kierownictwa Targów jedną z podstawowych cech przemawiających za jego implementacją - otoczenie gospodarcze firm nieustannie się zmienia, a narzędzia typu BPM pozwalają się przedsiębiorstwom do tych zmian płynnie dostosowywać.

Tagi: wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz