Notowania

hazard
14.04.2008 18:24

Internetowy hazard będzie legalny?

Ministerstwo Finansów chce zalegalizować organizowanie gier hazardowych przez internet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Ministerstwo Finansów chce zalegalizować organizowanie gier hazardowych przez internet - poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica.

- _ Chcemy uwolnić hazard w internecie, ponieważ ludzie i tak grają; nie jesteśmy w stanie zamknąć tego rynku. Chcemy, żeby budżet pobierał z tego tytułu podatki _ - powiedział Kapica.

Według niego, takie zmiany wymagają notyfikacji Komisji Europejskiej. Dodał, że w drugiej połowie tego roku resort przygotuje projekt zmian w ustawie o grach losowych, zawierający takie rozwiązania i prześle go do notyfikacji Komisji.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Polacy przegrają miliard złotych ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;przegraja;miliard;zlotych,107,0,259947.html )
* [ Państwo chce przejąć wielkie zyski z hazardu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/panstwo;chce;przejac;wielkie;zyski;z;hazardu,159,0,246687.html )

Obecnie nielegalne jest organizowanie gier hazardowych w internecie na serwerze zarejestrowanym w Polsce. W internecie dostępne są jednak portale polskojęzyczne, w których można typować wyniki wydarzeń sportowych lub grać w pokera.

W maju br. resort planuje przedstawić inny projekt nowelizacji ustawy o grach losowych. Będzie on zakładał m.in. zmianę kompetencji urzędów w zakresie wydawania zezwoleń na automaty do gry.

Tagi: hazard, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, e-biznes
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz