Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izba Lordów ostrzega: Musimy być gotowi na cyberatak

0
Podziel się:

Chodzi o zagrożenie ze strony chińskich i rosyjskich hakerów.

Izba Lordów ostrzega: Musimy być gotowi na cyberatak
(ssuni/iStockphoto)

*Wielka Brytania musi ściślej współpracować z NATO w celu przygotowania się na odparcie ataku cybernetycznego ze strony Rosji i Chin - ostrzega w swoim raporcie komisja ds. UE Izby Lordów. *

Autorzy dokumentu przypominają, że skutkiem ataku cybernetycznego na Estonięprzed trzema laty było sparaliżowanie bankomatów, poczty elektronicznej, portali internetowych i sieci komórkowych. Zmusiło to rząd Estonii do przejścia na porozumiewanie się za pomocą łączności radiowej.

Izba Lordów zauważa w raporcie, że Wielka Brytania jest _ w stosunkowo dobrym położeniu, by poradzić sobie z takimi zakłóceniami _, ale większość państw UE nie jest zaawansowana w działaniach zapobiegawczych.

Według Lorda Joplina, przewodniczącego podkomisji spraw wewnętrznych, która przygotowała raport, _ UE i NATO mają wspólne interesy w obronieniu się przed atakiem cybernetycznym, funkcjonują w podobny sposób, lecz praktycznie nie porozumiewają się w tej sprawie _.

Izba Lordów uznaje też za błąd decyzję umieszczenia na Krecie unijnej agencji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo cybernetyczne. W raporcie wskazuje, że podróż stamtąd do Brukseli trwa 7-10 godzin, a tylko w ubiegłym roku pracownicy agencji przy 85 różnych okazjach musieli po drodze nocować w Atenach.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)