Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katarzyna
29.03.2012 11:01

Katarzyna Tusk na policji. Oskarża o nękanie

Najprawdopodobniej chodzi o blog parodiujący styl córki premiera, pisania o modzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Katarzyna Tusk, córka premiera, złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa stalkingu - dowiedział się nieoficjalnie portal Gazeta.pl. Informację potwierdza prokuratura.

_ - Na razie nie ma takiego postępowania w prokuraturze. Zawiadomienie o przestępstwie zostało złożone w komendzie policji w Sopocie - _ potwierdza prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Policja odmawia komentarzy w tej sprawie.

W polskim systemie prawnym stalking to przestępstwo nowe, funkcjonujące od niespełna roku. To uporczywe i natrętne nękanie osoby, zazwyczaj polegające na ciągłych próbach nawiązania kontaktu z drugą osobą, mimo jej wyraźnego sprzeciwu. Najczęściej za stalking uważa się: uporczywe wydzwanianie do ofiary, wysyłanie SMS-ów, e-maili; oczernianie osoby w internecie, zostawianie informacji pod drzwiami mieszkania. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Jak wynika z policyjnych danych, od czerwca 2011 r. do końca zeszłego roku odnotowano ok. 400 zgłoszeń. Ale w 2012 r. ruszyła lawina. W styczniu i lutym wszczęto 659 postępowań dotyczących stalkingu.

Katarzyna Tusk prowadzi popularnego bloga _ Make life easier _. Wraz z koleżanką udziela porad dotyczących stylu życia. Katarzyna Tusk pisze o modzie i kosmetykach, jej koleżanka o gotowaniu. Według _ Super Expressu _ blog ma 9 milionów odsłon miesięcznie. Dwóch mieszkańców Trójmiasta prowadzi na Facebooku antyblog pt. _ Make life harder _. Parodiują styl pisania córki premiera.

Tagi: katarzyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz