Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Likwidacja ulgi internetowej. Jest już niepotrzebna?

0
Podziel się

- Likwidacja ulgi internetowej najmocniej uderzy Polaków po kieszeniach - ocenia główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

Likwidacja ulgi internetowej. Jest już niepotrzebna?
(Extra Ketchup/CC/Flickr)
bCXwmfcR

_ - Likwidacja ulgi internetowej najmocniej uderzy Polaków po kieszeniach _- ocenia główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

Rząd zajmie się dziś zapowiadanymi podczas ubiegłorocznego expose premiera zmianami w prawie. Zmodyfikowana zostanie ulga na dzieci, zniknie też możliwość odliczenia połowy kosztów uzyskania przychodu przez lepiej zarabiających twórców.

Jednak to likwidację ulgi internetowej odczujemy najbardziej, uważa Monika Kurtek, która jednak propozycji rządu nie krytykuje. Jej zdaniem przy powszechnym dostępie do internetu, ta ulga nie ma uzasadnienia.

Ekonomistka nie spodziewa się natomiast wpływu zmian w uldze prorodzinnej na budżety domowe. Projekt ministerstwa finansów zakłada między innymi, że z ulgi na dzieci nie będą mogły skorzystać rodziny, które z zarobkami mieszczą się w drugim progu podatkowym i mają jedno dziecko. Zyskać powinny osoby mające troje i więcej dzieci.

bCXwmfcT

Czytaj więcej w Money.pl

bCXwmfdu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)