Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MCI Management planuje wspólną inwestycję z Migut Media

0
Podziel się:

Firmy zamierzają utworzyć nową spółkę o roboczej nazwie ITStock SA.

MCI Management SA planuje wspólną z holdingiem medialnym Migut Media SA inwestycję w projekt wertykalnego rynku B2B dla branży IT. Spółki podpisały list intencyjny w tej sprawie - poinformowała MCI w komunikacie.

Firmy zamierzają utworzyć nową spółkę o roboczej nazwie ITStock SA. Jej głównym zadaniem będzie budowa platformy transakcyjnej dla producentów, dystrybutorów i dealerów branży IT

W ramach porozumienia spółka Migut Media zobowiązała się do dostarczenia zawartości niezbędnej do uruchomienia platformy, a MCI zajmuje się koordynacją wdrożenia całego projektu.

Kapitał akcyjny nowej spółki wyniesie do 3 mln zł, a spółka otrzyma go w trzech równych transzach.

Pierwszą transzę kapitałową w wysokości 1 mln zł nowa spółka otrzyma w momencie rejestracji, w następujących proporcjach: Migut Media SA - 34 proc. kapitału, a MCI Management SA - 66 proc.

Druga emisja odbędzie się po pół roku roku od rozpoczęcia działalności spółki. Akcjonariusze obejmą emisję w następujących proporcjach: Migut Media SA - 32 proc. kapitału, MCI Management SA - 68 proc.

Ostatnia transza środków finansowych zostanie przekazana do spółki po zorganizowaniu II rundy finansowania. W przypadku konieczności finansowania pomostowego akcjonariusze zobowiązali się jednak do solidarnego finansowania spółki do kwoty 1 mln zł.

Nowa spółka wyemituje również 22.230 akcji z przeznaczeniem na 3 letni system opcji dla zarządu i pracowników spółki.

MCI poinformowała, że wyjście z inwestycji nastąpi poprzez wprowadzenie spółki do publicznego obrotu lub poprzez sprzedaż akcji inwestorowi strategicznemu.

Migut Media jest wydawcą pisma Teleinfo.

MCI Management jest funduszem venture capital, specjalizującym się w branży IT. Od lutego 2001 roku spółka jest notowana na GPW.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)