Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
18.11.2011 19:45

Merkel na YouTube odpowiada na pytania internautów

Niemiecka kanclerz Angela Merkel od piątku odpowiada na kanale YouTube na dziesięć najpopularniejszych pytań zadanych jej przez internautów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Niemiecka kanclerz Angela Merkel od piątku odpowiada na kanale YouTube na dziesięć najpopularniejszych pytań zadanych jej przez internautów. Wypowie się m.in. na temat legalizacji marihuany, diet poselskich czy ulg podatkowych na pieluszki i kredki.

Akcja pod hasłem _ Wy pytacie - pani kanclerz odpowiada _ ma pokazać, że rząd troszczy się o kontakt z obywatelami. Adresowana jest przede wszystkim do młodych ludzi. Spośród 1800 zgłoszonych pytań internauci wybrali w głosowaniu dziesięć - ich zdaniem - najważniejszych.

Okazało się, że użytkowników internetu najbardziej interesuje to, czy pani kanclerz poparłaby legalizację marihuany. Dowiedzą się tego jednak dopiero w środę, gdyż w pierwszej kolejności Merkel odpowiada na pytania z końca listy.

Żadne z dziesięciu pytań nie dotyczy natomiast kryzysu w strefie euro, o którym niemiecka kanclerz wspomina w każdym swoim publicznym wystąpieniu.

Merkel chętnie korzysta z technologicznych nowinek. Ze współpracownikami i kolegami z Bundestagu często komunikuje się przez SMS, używa tabletu IPad, a co tydzień na stronie internetowej niemieckiego rządu publikowane jest krótkie nagranie wideo z wystąpieniem Merkel na aktualne tematy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t75344.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/partia;merkel;za;wyborami;szefa;ke;i;mozliwoscia;wyjscia;z;eurolandu,116,0,966516.html) Partia Merkel zdecydowała o przyszłości Unii Niemiecka chadecja CDU podjęła na zjeździe w Lipsku uchwałę o przyszłości Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t95747.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/merkel;o;euro;jesli;upadnie;upadnie;europa;,69,0,966213.html) Merkel wierzy w euro i chce ostrych sankcji - Unia Europejska przeżywa najtrudniejsze chwile od II wojny światowej - mówi kanclerz Niemiec.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t181613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;na;iran;merkel;tego;nie;wyklucza,196,0,965060.html) Merkel nie wyklucza ataku na ten kraj Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest zwolenniczką twardej postawy wobec Iranu.
Tagi: internet, merkel, niemcy, polityka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz