Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Można już zbadać wzrok i sluch przez internet

0
Podziel się:

Profesor Skarżyński powiedział w Polskim Radiu, że do badania słuchu i wzroku na odległość wykorzysywany jest specjalnie przygotowany program, zamieszony w internecie.

Profesor Henryk Skarżyński, szef Instytutu Fizjilogii i Patologii Słuchu w Warszawie powiedział, że 'po raz pierwszy jesteśmy w stanie przeprowadzić badania wzroku i słuchu całej populacji dzieci i młodzieży w Polsce' .

Profesor Skarżyński powiedział w Polskim Radiu, że do badania słuchu i wzroku na odległość wykorzysywany jest specjalnie przygotowany program, zamieszony w internecie. Program ten pozwala na przesłanie informacji, które mogą służyć jako test do badania wzroku i słuchu. 'Nie jest to jednak badanie kliniczne' - podkreśla prof. Skarżyński. Dodaje, że nie da się za jego pomocą stwierdzić szczegółów uszkodzeń.

'Program ten jest bardzo wiarygodny, ale nie chcemy nim zastępować lekarza' - powiedział prof. Skarżyński.

Wyjaśnił, że celem stworzenia tego programu jest zbadanie jak największej liczby osób. W pierwszej kolejności program ma zostać skierowany do szkół. W zeszłym roku przebadano ponad tysiąc dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim. Program cieszy się wielkim zainteresowaniem. Jego zakupem zainteresowane są także Stany Zjednoczone.

Program do badania wzroku i słuchu można ściągnąć za darmo pod internetowym adresem: www.telezdrowie.pl

zdrowie
internet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)