Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.02.2006 00:02

Newitech podsumowuje rok

Warszawska spółka informatyczna Newitech, która specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu rozwiązań wspomagających zarządzanie procesami biznesowymi, zakończyła 2005 rok blisko 4-krotnym. wzrostem przychodów. Jednocześnie trzykrotnie powiększył się zespół firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Założony w 2000 roku Newitech specjalizuje się w rozwijaniu autorskich produktów informatycznych ukierunkowanych na modelowanie, automatyzację i zarządzanie procesami zachodzącymi w organizacjach. Firma działa także w sektorze usług elektronicznej archiwizacji dokumentów oraz zarządzania obiegiem informacji. Na początku ubiegłego roku Newitech zakończył prace nad własnymi systemami klasy Business Process Management: kierowanym do przedsiębiorstw NIL BPM oraz NIL e-Urząd przeznaczonym dla jednostek administracji publicznej.

W ciągu ubiegłego roku spółka pozyskała nowych klientów wśród przedsiębiorstw oraz urzędów miejskich. Do najważniejszych kontraktów spółka zalicza wdrożenia systemu NIL BPM w Archiwach Śląskich, firmie CR Media oraz instalacje i wdrożenia NIL e-Urząd w urzędach miejskich w Kole, Piotrkowie Trybunalskim, Nasielsku, Konstancinie, Policach i Turku. W sierpniu spółka zmieniła strukturę zarządu, z którego odszedł Dariusz Śliwowski, były prezes. Jego miejsce zajął Jarosław Jerke, do Zarządu dołączył Jakub Ratajczak, jeden z założycieli Newitechu.

W 2005 r. Newitech zwiększył zespół pracowników z dziewięciu w styczniu ub. r. do blisko trzydziestu w styczniu 2006. Przychody spółki wzrosły blisko 4-krotnie w porównaniu z rokiem 2004. Jarosław Jerke jest przekonany, że tak szybki rozwój spółki wiąże się z konsekwentną realizacją strategii oraz udanym debiutem rodziny systemów NIL. 'Istotnym zagadnieniem naszego działania jest fakt równoległej ekspansji na rynek przedsiębiorstw oraz administracji publicznej. Zagadnienie automatyzacji procesów jest dla wielu firm zagadnieniem wciąż stosunkowo nowym. Podobnie administracja stoi w obliczu konieczności gruntownej informatyzacji własnej działalności w myśl społeczeństwa informacyjnego, silnie promowanego przez Unię Europejską. Nasze plany na rok 2006 wiążą się z koncentracją na obu rynkach.' - powiedział Jarosław Jerke.
W związku z rozwojem Newitech wkrótce zmieni siedzibę. Jednocześnie trwają prace nad zmianą wizualizacji firmy: w najbliższym czasie zmieni się logo Newitechu oraz zmodyfikowany zostanie jego serwis internetowy.

http://www.newitech.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz