Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Piractwo internetowe będzie skuteczniej ścigane?

0
Podziel się:

Policyjna komórka działająca w londyńskim City w najbliższym roku utworzy
nową specjalistyczną jednostkę do ścigania osób, które nielegalnie ściągają pliki z internetu.

Piractwo internetowe będzie skuteczniej ścigane?
(Arpingstone/Public domain)

- _ Policyjna komórka działająca w londyńskim City w najbliższym roku utworzy nową specjalistyczną jednostkę do ścigania osób, które nielegalnie ściągają pliki z internetu - _ogłosił minister ds. biznesu Vince Cable.

Policja z londyńskiego City specjalizuje się w ochronie praw własności intelektualnej.

Ustanowienie nowej, oddzielnej jednostki zalecił rządowi raport profesora Iana Hargreavesa z maja, Według Hargreavesa zmiana rozwiązań prawnych w zakresie egzekwowania praw autorskich może zasilić brytyjską gospodarkę sumą 7,9 mld funtów.

Według ministra Cable'a innowacyjność jest jednym z czynników powrotu gospodarki na ścieżkę wzrostu. _ - Rząd powinien dążyć do stworzenia otoczenia, w którym kreatywny i innowacyjny biznes działający pod różnymi postaciami i różnej wielkości może twórczo rozkwitać _ - powiedział.

Cable ogłosił, że urząd patentowy będzie zatwierdzał nowe patenty w terminie 90 dni. Obecnie proces ten może trwać nawet do 3-4 lat. Komórka zajmująca się aprobatą znaku towarowego będzie musiała wypowiedzieć się na temat jego dopuszczalności w terminie pięciu dni (dotychczas termin wynosił 10 dni).

Rząd zastanawia się też nad ustanowieniem tzw. cyfrowej giełdy praw autorskich, co miało nastąpić przed końcem br., ale uległo opóźnieniu, gdyż zlecono przeprowadzenie dalszych analiz. Giełda ułatwiałaby i przyspieszałaby uzyskanie zgody na wykorzystanie treści zabezpieczonych copyrightem.

Biuro ochrony własności intelektualnej, będące częścią resortu ds. biznesu, innowacyjności i umiejętności, którego Cable jest szefem, zorganizuje pilotażowe doradztwo dla małego i średniego biznesu, zapoznając firmy tego sektora ze sposobami osiągnięcia komercyjnych korzyści z ich znaku towarowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Ściągał filmy i muzykę. Grozi mu 5 lat więzienia Ponad 70 tys. nielegalnie skopiowanych filmów oraz liczne pliki muzyczne i programy komputerowe zgromadził 21-latek z okolic Prudnika.
Bruksela ma nowy pomysł na muzykę w sieci Licencję, która dawałaby prawo do udostępniania online utworu muzycznego w wielu lub wszystkich krajach UE oraz ostrzejsze wymogi dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi - takie przepisy zaproponowała Komisja Europejska.
Internautów już nie przybywa. Co teraz? Dziś co tydzień zakupy w sieci robi 31 procent polskich internautów. W Europie większy odsetek jest tylko w Wielkiej Brytanii - 40 procent - i Niemczech - 35 procent.
internet
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)