Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO o zmianach: To nie cenzura internetu

0
Podziel się

Działalność dostawców usług audiowizualnych w sieciach teleinformatycznych będzie uregulowana.

PO o zmianach: To nie cenzura internetu
(Tony4urban/Dreamstime)
bEhXLpSd

Sejm pracuje nad pilnym rządowym projektem odpowiedniej zmiany ustaw: o świadczeniu usług drogą elektroniczną, o swobodzie działalności gospodarczej i ustawy prawo prasowe. Chodzi o dostosowanie polskiego prawa do prawa wspólnotowego: termin minął w 2009 roku, minęły też kolejne terminy.

Podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, jej przewodnicząca Iwona Śledzińska-Katarasińska podkreśliła, że szybko postępująca rewolucja technologiczna wymusza zmiany prawa. Jej zdaniem, projekt jest trudny, bo dotyczy zjawisk nowych,_ nieumocowanych jeszcze dobrze w naszej rzeczywistości _.

Iwona Śledzińska-Katarasińska zaznaczyła, że proponowane zmiany nie mają charakteru wszechogarniającej cenzury.

bEhXLpSf

POSŁUCHAJ POSŁANKI ŚLEDZIŃSKIEJ-KATARASIŃSKIEJ:

W uzasadnieniu rządowego projektu nowelizacji czytamy, że nie wydaje się konieczne w tym momencie całkowite zrównywanie usług radiowych z telewizyjnymi co do nałożonych na nie obowiązków, dyrektywa zresztą tego nie wymaga.

_ - Istnieje ryzyko przeregulowania rynku i nałożenia zbyt daleko idących obowiązków na dopiero rozwijające się usługi radia internetowego. Istnieje też niebezpieczeństwo przeniesienia tego typu działalności poza granice kraju, na serwery pozostające poza polską jurysdykcją. Oznaczałoby to zahamowanie rozwoju tych nowych usług medialnych w Polsce _ - wyjaśniają posłom autorzy projektu.

Po dzisiejszym głosowaniu poprawek na komisji sejmowej, projekt idzie do drugiego czytania.

bEhXLpSl
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/biznes/zamach-na-wideo-w-sieci-sporny-projekt-zmian-w-prawie-19265) Zamach na wideo w sieci? Sporny projekt rządu Polskie serwisy VOD nie chcą słyszeć o ograniczeniach reklamy i faworyzowaniu YouTube.
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/19357/39590_facebook.tiny.png ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/krrit;chce;zakazac;facebooka;trwa;dyskusja,232,0,783592.html) KRRiT chce zakazać Facebooka? Trwa dyskusja Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozważa, czy nie zabronić nadawcom polecania na antenie swoich stron na Facebooku. Pretekstem do rozmów była skarga jednego ze słuchaczy Polskiego Radia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t112315.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/apel;sws;odrzucic;sprawozdanie;krrit,56,0,771896.html) Apel SWS: Odrzucić sprawozdanie KRRiT Gdyby do tego doszło Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zostałaby rozwiązana.
bEhXLpSG
KOMENTARZE
(0)