Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pro Futuro zainwestuje 500 mln zł w usługi dostępu do internetu

0
Podziel się:

Firma Pro Futuro, operator szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej Infostrada Futuro, planuje zainwestować 500 mln zł do roku 2003 w rozwój usług szybkiego dostępu do internetu

- poinformował Jarosław Plisz, prezes zarządu spółki.

'W tym roku planujemy zainwestować 125 mln zł w rozbudowę naszej sieci. Warszawa jest po Lublinie drugim miastem, w którym rozpoczynamy działalność' - powiedział Plisz podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Do końca roku Pro Futuro planuje objąć siecią 12 największych miast w Polsce. W najbliższych latach chce pozyskać 15 proc. udziałów w rynku.

'Nasza oferta jest skierowana do dużych korporacji, organizacji, szkół a także małych i średnich firm' - powiedział. Spółka ma w planach przygotowanie oferty także dla klientów indywidualnych.

Infostrada Futuro wykorzystuje szerokopasmowy system łączności bezprzewodowej LMDS. Umożliwia on transmisję radiową w paśmie wysokich częstotliwości. Szerokopasmowy dostęp do internetu pozwala na jednoczesną transmisję głosu, obrazu i dźwięku. Można m.in. prowadzić rozmowę za pomocą komputera.

Zdaniem analityków zapotrzebowanie na takie usługi będzie w Polsce rosło.

'Korzystna dla firm jest zwłaszcza usługa transmisji głosu przez internet, bo klienci mogą w ten sposób tanio rozmawiać' -powiedział PAP Radosław Solan z BDM PKO BP.

Jego zdaniem Pro Futuro trudno będzie jednak pozyskać 15 proc. rynku.

'Tradycyjni dostawcy internetu nie będą stanowić dużej konkurencji. Największym konkurentem będzie TP SA, która już ma sieć telefonów i może ją modyfikować' - powiedział Solan.

Obecnie działa w Polsce kilka firm, które świadczą radiowy, szerokopasmowy dostęp do internetu. Są to min. Crowley Data Poland Sp. z o.o. i Tele 2.

Głównym akcjonariuszem Pro Futuro jest Jupiter NFI SA, który ma 75 proc. udziałów. Dotychczas zainwestował w firmę 118 mln zł.

Pro Futuro rozważa również inne sposoby pozyskiwania środków. 'W przyszłości może starać się o pozyskanie inwestora strategicznego lub drugiego inwestora finansowego' - powiedział Plisz.

Według przedstawicieli spółki jedną z ewentualności jest także wprowadzenie jej akcji na giełdę. Mogłoby to jednak nastąpić nie wcześniej niż w 2002 roku.

Firma nie podała wyników finansowych za minione lata. Obecnie kapitał własny spółki wynosi ponad 120 mln zł, a planowane na koniec roku przychody 27 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)