Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Program Sumator od piątkowej nocy w internecie

0
Podziel się:

Program ułatwi płatnikom wypełnienie druku informacji rocznej IRB ZUS o wypłatach zasiłków z ubezpieczenia społecznego i z budżetu państwa

Program Płatnik-Informacja Roczna, popularnie zwany Sumatorem, ułatwiający płatnikom rozliczanie rocznej informacji IRB ZUS, już w piątek w godzinach nocnych będzie dostępny na stronach internetowych.

Zostało zawarte porozumienie między Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a firmą Prokom Software SA dotyczące programu Sumator - poinformowała rzeczniczka prasowa ZUS Anna Warchoł w komunikacie przesłanym PAP.

Program ułatwi płatnikom wypełnienie druku informacji rocznej IRB ZUS o wypłatach zasiłków z ubezpieczenia społecznego i z budżetu państwa, oraz wynagrodzeń za okres niezdolności do pracy między 1 grudnia 1999 roku a 30 listopada 2000 roku.

Już od piątkowych godzin nocnych Płatnik będzie dostępny w internecie na stronach: www.zus.pl, www.zus.gov.pl, www.prokom.pl, www.wp.pl, www.tpg.pl oraz www.interia.pl.

Na decyzję, czy ZUS udostępni ten program, niecierpliwie czekali duzi pracodawcy, zatrudniający kilkuset, czy kilka tysięcy pracowników.

Wiele godzin trwało w piątek posiedzenie zarządu ZUS, podczas którego prawnicy starali się rozwiązać problemy dotyczące przejęcia programu od Prokomu. Prawnicy zmagali się m.in. z formalno-prawnymi aspektami zakupu programu: prawem autorskim, procedurą zamówień publicznych, zamówienia z wolnej ręki i kształtu umowy z producentem na zakup programu.

Wiceprezes Zakładu Ireneusz Fąfara zapowiedział podczas konferencji prasowej, że od poniedziałku program będzie dystrybuowany w oddziałach ZUS.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)