Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozprawa w sprawie upadłości Wirtualnej Polski odroczona

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Gdańsku odroczył bezterminowo postępowanie w sprawie rozpatrzenia wniosku zarządu Wirtualnej Polski o ogłoszenie upadłości spółki - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa gdańskiego sądu.

Sąd Okręgowy w Gdańsku odroczył bezterminowo postępowanie w sprawie rozpatrzenia wniosku zarządu Wirtualnej Polski o ogłoszenie upadłości spółki - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa gdańskiego sądu.

"Sąd nie podjął dzisiaj decyzji, rozprawa została odroczona. Sąd czeka teraz na dodatkowe dokumenty od pełnomocników obu stron i po ich otrzymaniu wyznaczy termin kolejnego posiedzenia" - powiedziała PAP Hanna Langa-Bieszki.

Wniosek o ogłoszenie upadłości zarząd Wirtualnej Polski złożył 28 lutego. Umotywował go utratą przez spółkę płynności finansowej.

W związku z trwającym od wielu miesięcy konfliktem wśród udziałowców nie powiodły się próby pozyskania środków na dalsze funkcjonowanie portalu.

Większościowym akcjonariuszem Wirtualnej Polski (80,5 proc.) jest TP Internet, spółka zależna Telekomunikacji Polskiej.

Konflikt pomiędzy TP Internet, a mniejszościowymi akcjonariuszami dotyczy ceny wykupu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy mniejszościowych.

Cena wykupu, której akcjonariusze mniejszościowi się obecnie domagają została ustalona na wysokim poziomie podczas hossy internetowej przed kilkoma laty. Pozostawienie tej ceny oznaczałoby, że Wirtualna Polska warta jest 1,2 mld zł, czyli kilkakrotnie więcej, niż wartość notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Onet.pl SA, lidera polskich portali internetowych.

Mniejszościowi akcjonariusze kwestionują również prawo TP Internet do akcji odkupionych od Prokomu Internet i Transcontinental Fund oraz zarzucają TP złamanie umowy przez uruchomienie konkurencyjnego do Wirtualnej Polski portalu Neostrada.

Umowa, na mocy której TP Internet został akcjonariuszem Wirtualnej Polski przewidywała, że m.in. TP Internet odkupi akcje WP od mniejszościowych akcjonariuszy po 66 USD oraz nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej.

Dotychczas na wykup akcji przez TP Internet zgodziła się część mniejszościowych akcjonariuszy, którzy dostali za jedną akcję spółki 15 USD, czyli znacznie mniej niż przewidywała umowa.

Wirtualna Polska to jeden z najstarszych horyzontalnych portali internetowych. W rankingach popularności zajmuje drugie miejsce za Onet.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)