Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
25.05.2005 09:00

RSA Laboratories publikuje otwartą specyfikację sprawdzania poprawności jednorazowych haseł

RSA Laboratories, ośrodek badawczy firmy RSA Security Inc., opublikował szóstą specyfikację dotyczącą integracji haseł jednorazowego użytku z infrastrukturą i aplikacjami dla przedsiębiorstw oraz aplikacjami użytkowników indywidualnych. Nowa specyfikacja - OTP-ValidationService - jest efektem zainicjowanego w lutym 2005 r. programu One-Time Password Specifications (OTPS), którego celem jest zaspokojenie potrzeb organizacji w zakresie rozpowszechnienia rozwiązań opartych na hasłach jednorazowego użytku (one-time passwords - OTP).

Podziel się
Dodaj komentarz

W ramach inicjatywy OTPS firmy mogą łatwo i oszczędnie integrować hasła jednorazowego użytku w swoich środowiskach technologicznych. Specyfikacja OTP-ValidationService - ogólnie dostępna do analizy i oceny - ułatwia standaryzację procesu sprawdzania poprawności haseł jednorazowego użytku, co z kolei zachęca producentów do wprowadzania obsługi jednorazowych haseł i umożliwia organizacjom szersze stosowanie opartych na nich rozwiązań. W szczególności specyfikacja OTP-ValidationService wykorzystuje protokół XML żądanie/odpowiedź przeznaczony do użycia przez strony otrzymujące dane uwierzytelniające OTP w celu wysyłania do kontroli poprawności żądania potwierdzenia tożsamości użytkownika.

'Inicjatywa OTPS umożliwi klientom szerszą integrację haseł jednorazowego użytku z systemami i aplikacjami opartymi na różnych technologiach oraz ułatwi firmom ochronę dotychczasowych inwestycji w rozwiązania oparte na jednorazowych hasłach' - stwierdził Burt Kaliski, dyrektor firmy RSA Laboratories ds. naukowych. 'Mamy nadzieję, że koncentrując się na standaryzacji integracji wszystkich rodzajów haseł jednorazowego użytku będziemy sprzyjać stałemu wprowadzaniu innowacji w tej dziedzinie oraz promować efektywne algorytmy. Zwiększy to elastyczność i bezpieczeństwo systemów klientów oraz ułatwi ich adaptację do zmieniających się wymagań w długim okresie'.

http://www.rsasecurity.com/rsalabs/otps

Tagi: internet, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz