Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwecja czeka na Assange'a

0
Podziel się

Założyciel Wikileaks prędzej czy później stanie przed szwedzkim prokuratorem - uważają szwedzkie media.

Szwecja czeka na Assange'a
(espenmoe/CC/Flickr)
bDKeVkwR

Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange prędzej czy później stanie przed szwedzkim prokuratorem i ewentualnie przed sądem - uważają szwedzkie media.

Wczoraj sąd w Londynie zezwolił na wydanie Assange'a Szwecji. Tym samym uznał zasadność szwedzkiego wniosku ekstradycyjnego. Werdykt nie jest ostateczny, bo Assange zapowiedział apelację.

Według szwedzkich komentatorów, wczorajsza decyzja oznacza jednak, że kontrowersje dotyczące oskarżeń przeciwko Assange'owi będą prawdopodobnie rozstrzygane w Szwecji, a nie w innym kraju.

bDKeVkwT

Zdaniem sztokholmskiego dziennika _ Dagens Nyheter _, zapowiadane przez obronę kolejne odwołania od tej decyzji nie zmienią niczego w sprawie. Jedyne, co Assange może zyskać, to czas. - _ Jest jednak zadziwiające - stwierdza gazeta - że dowodzący swej niewinności nie jest równocześnie zainteresowany, by jak najszybciej udowodnić to światu _.

Zobacz także: Rok Assange'a. Jak na rollercoasterze (RT, ang.):

;

bDKeVkwZ

_ Obóz Assange'a poniósł klęskę w londyńskiej sali sądowej, gdzie cała dotychczasowa strategia jego obrony została zakwestionowana _- pisze sztokholmska gazeta _ Svenska Dagbladet _. _ Assange wykazywał się zaskakującą arogancją wobec zarzutów popełnienia przestępstwa seksualnego w Szwecji. - Ale nawet człowiek, który w jakimś momencie staje się najgłośniejszą na świecie osobą, nie może lekceważyć podejrzeń o takie czyny _ - konkluduje dziennik.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t133530.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zalozyciel;wikileaks;odpowie;za;gwalt;w;szwecji,24,0,783640.html) Założyciel Wikileaks odpowie za gwałt w Szwecji? Szwecja od listopada walczy o ekstradycję Juliana Assange'a.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t131377.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/assange;to;paranoik;i;megaloman,217,0,769241.html) Assange to paranoik i megaloman? Współzałożyciel Wikileaks porównał jego działanie do sekty scjentologów.
bDKeVkxu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)