Notowania

assange
25.02.2011 13:11

Szwecja czeka na Assange'a

Założyciel Wikileaks prędzej czy później stanie przed szwedzkim prokuratorem - uważają szwedzkie media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(espenmoe/CC/Flickr)

Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange prędzej czy później stanie przed szwedzkim prokuratorem i ewentualnie przed sądem - uważają szwedzkie media.

Wczoraj sąd w Londynie zezwolił na wydanie Assange'a Szwecji. Tym samym uznał zasadność szwedzkiego wniosku ekstradycyjnego. Werdykt nie jest ostateczny, bo Assange zapowiedział apelację.

Według szwedzkich komentatorów, wczorajsza decyzja oznacza jednak, że kontrowersje dotyczące oskarżeń przeciwko Assange'owi będą prawdopodobnie rozstrzygane w Szwecji, a nie w innym kraju.

Zdaniem sztokholmskiego dziennika _ Dagens Nyheter _, zapowiadane przez obronę kolejne odwołania od tej decyzji nie zmienią niczego w sprawie. Jedyne, co Assange może zyskać, to czas. - _ Jest jednak zadziwiające - stwierdza gazeta - że dowodzący swej niewinności nie jest równocześnie zainteresowany, by jak najszybciej udowodnić to światu _.

Rok Assange'a. Jak na rollercoasterze (RT, ang.):

;

_ Obóz Assange'a poniósł klęskę w londyńskiej sali sądowej, gdzie cała dotychczasowa strategia jego obrony została zakwestionowana _- pisze sztokholmska gazeta _ Svenska Dagbladet _. _ Assange wykazywał się zaskakującą arogancją wobec zarzutów popełnienia przestępstwa seksualnego w Szwecji. - Ale nawet człowiek, który w jakimś momencie staje się najgłośniejszą na świecie osobą, nie może lekceważyć podejrzeń o takie czyny _ - konkluduje dziennik.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t133530.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zalozyciel;wikileaks;odpowie;za;gwalt;w;szwecji,24,0,783640.html) Założyciel Wikileaks odpowie za gwałt w Szwecji? Szwecja od listopada walczy o ekstradycję Juliana Assange'a.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t131377.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/assange;to;paranoik;i;megaloman,217,0,769241.html) Assange to paranoik i megaloman? Współzałożyciel Wikileaks porównał jego działanie do sekty scjentologów.
Tagi: assange, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz