Notowania

wybory
14.08.2011 09:30

To tam politycy będą walczyć szczególnie ostro

Agitacja wyborcza rozkręca się coraz bardziej. Z kampanii na kampanię portale społecznościowe zyskują na znaczeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisapics/iStockphoto)

Kampania wyborcza rozkręca się na dobre. W mediach i internecie już pojawiają się pierwsze spoty wyborcze, na ulicach już widać billboardy. Politycy ruszają też w Polskę na przedwyborcze spotkania. Ruszyli też do internetu, konkretnie na portale społecznościowe.

Jak mówi politolog Bartłomiej Biskup, z kampanii na kampanię portale zyskują na znaczeniu. Dodał, że wszyscy spodziewali się, że w czasie trwającej kampanii będą one miały kluczowe znaczenie, bo billboardy i płatne spoty wyborcze miały być zakazane.

Te zapisy nowego Kodeksu Wyborczego zakwestionował jednak Trybunał Konstytucyjny. Bartłomiej Biskup powiedział IAR, że portale społecznościowe są bardzo popularne wśród polityków.


POSŁUCHAJ POLITOLOGA:

Politolog dodał, że Facebook jest wykorzystywany przez polityków i partie polityczne, by być bliżej ludzi. Bartłomiej Biskup wyjaśnił, że formuła tego portalu jest luźniejsza, pisze się tam na przykład o tym, jak minął dzień. Politycy raczej gromadzą tam fanów - powiedział.

Politycy, którzy mają konta na portalach społecznościowych, zapewniają, że nic nie jest w stanie zastąpić im bezpośredniego kontaktu z potencjalnym wyborcą.

O kampanii wyborczej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t154537.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chca;ciec;i;prorodzinnych;podatkow;pjn;oglosil;wyborcze;postulaty,93,0,890973.html) Zobacz dziesięć przykazań według PJN Oszczędności, obniżki, ulgi oraz likwidacje w jednym programie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ludowcy;nie;beda;oczerniac;stawiaja;na;,243,0,890867.html) PSL w tej kampanii nie posunie się do tego Podczas kampanii wyborczej, Polskie Stronnictwo Ludowe nie będzie prowadziło _ czarnego PR _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/w;ten;sposob;zdeklarowany;gej;obnazyl;napieralskiego,190,0,889790.html) W ten sposób zdeklarowany gej obnażył Napieralskiego Szef SLD tak się przejął, że sam mnoży wykluczonych - pisze Andrzej Zwoliński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najnowszy;sondaz;platforma;bez;zmian;tylko;cztery;partie;w;sejmie,57,0,889657.html) Tylko cztery partie w Sejmie.Teraz prowadzi... Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w połowie sierpnia, wygrałaby je Platforma Obywatelska, uzyskując 45 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Na drugim miejscu znalazłoby się PiS z 30-proc. poparciem. Do Sejmu weszłyby też SLD (9 proc.) i PSL (7 proc.).
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz