Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

URL dla urlopowiczów - Urlop Online

0
Podziel się:

Coraz więcej osób przed rozpoczęciem podróży korzysta z zasobów internetu. Jednym z takich miejsc w sieci jest Urlop online - portal o podróżach dalekich i bliskich (www.urlop.com.pl).

bEJAExTV

Coraz więcej osób przed rozpoczęciem podróży korzysta z zasobów internetu. Poszukiwane są w nich informacje mogące pomóc w zaplanowaniu wycieczki lub oferty biur podróży. W czasie sezonu turystycznego liczba osób odwiedzających serwisy turystyczne lawinowo rośnie. Jednak urlopy w Polsce (o ile są) są coraz krótsze, dlatego dużą popularnością cieszą się te serwisy, które proponują odwiedzenie ciekawych miejsc w czasie krótkich, weekendowych wypadów.
Jednym z takich miejsc w sieci jest Urlop online - internetowy portal o podróżach dalekich i bliskich (www.urlop.com.pl). Urlop online to jedno z najstarszych tego typu przedsięwzięć w Polsce, jego początki sięgają 1997 r.

Kilka lat obecności w internecie zaowocowało rozbudowanymi działami informacyjnymi i poradnikowymi. Dzięki temu portal posiada własne zasoby materiałów dotyczących turystyki. Na zasoby składają się m.in. opisy tras wycieczkowych (w działach na Weekend), ciekawych miejsc i osobliwości (dział Tam być warto) oraz atrakcji turystycznych poszczególnych województw (Województwa) Materiały Urlopu online redagowane są przez współpracujących z nim dziennikarzy i podróżników. W portalu zamieszczany jest także materiał fotograficzny, prezentowany w formie foto-galerii i ilustracji do poszczególnych artykułów. W marcu 2001 zawarto porozumienie na mocy którego zasoby Urlop online udostępniane są w portalu gazeta.pl

Urlop online to także bazy danych: Noclegi i Biura Podrózy, które ułatwiają szybkie odnalezienie potrzebnej informacji. System został zaprojektowany i wykonany w ten sposób, aby internauci łatwo uzyskali potrzebną im informację, a gestorzy bazy noclegowej lub biura podróży sami wprowadzali stosowne zmiany w ich ofertach (jedyna potrzebna umiejętność to posługiwanie się przeglądarką internetową)
. Podstawowym kryterium stosowanym w umieszczaniu obiektów i biur podróży w bazach portalu jest możliwość kontaktu z nimi za pomocą internetu.

bEJAExTX

Serwis posiada zestawy linków do ciekawych stron, pogrupowanych w kilka działów, księgarnię z przewodnikami i mapami oraz oczywiście własną wyszukiwarkę. W minionym tygodniu uruchomiono serwis poświęcony Warszawie, który powstał 'na zamówienie' czytelników witryny. Jego zadaniem jest zaproponowanie ciekawego weekendu w stolicy.

Przez kilka lat działania w sieci, portal zyskał grono stałych czytelników. Powiększa się liczba osób odwiedzających serwis. Tygodniowo poza sezonem notowanych jest ok. 30.000 odsłon strony głównej, natomiast w sezonie ok. 60.000 odsłon. Portal posiada także 2500 prenumeratorów otrzymujących serwisy informacyjne o nowościach serwisu i ciekawych wydarzeniach w sieci. Kilka dni temu w serwisie tym uruchomiono forum dyskusyjne umożliwiające wymianę opinii wśród gości portalu.

bEJAExUy
turystyka
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)