Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W. Brytania: Jedno na pięcioro dzieci jest nękane w internecie

0
Podziel się

Nieletni padają ofiarą wiadomości z podtekstem seksualnym i wywierania presji - alarmuje brytyjskie Stowarzyszenie na rzecz Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

W. Brytania: Jedno na pięcioro dzieci jest nękane w internecie
(San Jose Library/CC/Flickr)
bErxklat

Prawie jedno na pięcioro brytyjskich dzieci korzystających z portali społecznościowych padło ofiarą nękania, wiadomości z podtekstem seksualnym, wywierania presji - poinformowało brytyjskie Stowarzyszenie na rzecz Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci (NSPCC).

Badanie przeprowadzone przez tę organizację wykazało, że dzieci będące użytkownikami portali społecznościowych doświadczają najczęściej bullyingu, czyli prześladowania, oraz trollingu polegającego na wysyłaniu wrogich, obraźliwych lub kontrowersyjnych komentarzy na ich temat.

Według NSPCC znaczna grupa użytkowników popularnych portali społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, YouTube to osoby poniżej 13. roku życia.

bErxklav

Pełen raport przeprowadzonego przez NSPCC badania na grupie ponad tysiąca brytyjskich dzieci w wieku 11-16 lat zostanie opublikowany w listopadzie.

Badanie zostało przeprowadzone w związku ze wzrostem w ostatnim czasie liczby ofiar cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. 2 sierpnia 14-letnia Hannah Smith powiesiła się, ponieważ otrzymywała na portalu ask.fm nienawistne komunikaty wzywające ją do popełnienia samobójstwa. Ask.fm jest serwisem społecznościowym, który działa na zasadzie pytań i odpowiedzi. W czerwcu codziennie korzystało z niego 13,2 mln użytkowników, a w sumie 60 mln osób jest zarejestrowanych na całym świecie.

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych możliwości, jaką daje użytkownikom portal, jest zadawanie pytań anonimowo. Stowarzyszenie BeatBullying, które specjalizuje się w ochronie dzieci i młodzieży w internecie, uważa, że portal ask.fm nie wdrożył wystarczających mechanizmów zapobiegawczych i stał się platformą, na której promuje się nienawiść.

_ Musimy przekonać młodych ludzi do mówienia o stosowanych wobec nich nadużyciach, inaczej czują się osamotnieni i nie widzą innego rozwiązania niż samobójstwo _ - powiedziała Claire Lilley z NSPCC.

bErxklaB

W minionym tygodniu premier Wielkiej Brytanii David Cameron wezwał do bojkotu serwisów internetowych, które nie są w stanie walczyć z nękaniem swoich użytkowników w sieci.

Czytaj więcej w Money.pl
21 osób zatrzymanych za pedofilię w sieci Policjanci zaczęli się zajmować sprawą po tym, jak dostali od kolegów z Niemiec kilkadziesiąt pochodzących z Polski adresów IP.
Cameron ma pomysł na ochronę dzieci w sieci Brytyjski premier powołał specjalnego doradcę. Jej główne zadania to skuteczniejsze blokowanie dostępu dzieci do pornografii w internecie.
Wprowadzają ułatwienia dla donosicieli Belgijski urząd ds. walki z nadużyciami świadczeń socjalnych (SIRS) ma uruchomić stronę internetową, za pośrednictwem której będzie można składać anonimowe donosy na współobywateli.
bErxklaW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)