Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wirus
27.01.2011 17:17

Wirusy w mailach o zamachu w Moskwie

Atak na lotnisku Domodiedowo w Moskwie jest wykorzystywany przez cyberprzestępców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Atak bombowy na lotnisku Domodiedowo w Moskwie jest wykorzystywany do rozsyłania internetowej poczty zawierającej złośliwe oprogramowanie - alarmuje polski Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL.

Maile zawierające niebezpieczne załączniki w plikach pdf, których otwarcie może doprowadzić do zainfekowania systemu, są rozsyłane m.in. z kont założonych w serwisie Gmail. Posiadają one w tytułach odniesienia do zamachu w Moskwie.

CERT.GOV.PL przestrzega też przed stronami internetowymi odnoszącymi się do tragedii na lotnisku Domodiedowo. Witryny takie mogą zawierać szkodliwy kod lub infekować złośliwym oprogramowaniem.

W dodatku - jak podkreśla rządowy zespół - strony te mogą być indeksowane na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych, a to może skutkować masowym zarażaniem komputerów osób szukających najnowszych informacji dotyczących zamachu.

Rządowi informatycy zalecają wszystkim użytkownikom internetu szczególną uwagę podczas przeglądania poczty elektronicznej i korzystania z serwisów wyszukiwawczych. _ W szczególności należy dokładnie zapoznawać się ze wstępną treścią wyszukanych witryn udostępnianą w wynikach wyszukiwania generowanych przez przedmiotowe serwisy _ - napisano w komunikacie umieszczonym na internetowej stronie zespołu.

Użytkownicy, którzy otrzymali wyżej wymienioną wiadomość, proszeni są o kontakt z zespołem CERT.GOV.PL.

Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe CERT.GOV.PL został powołany w 2008 r. i funkcjonuje w ramach Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jego zadaniem jest m.in. ochrona polskiej administracji publicznej przed cyberzagrożeniami. Nazwa CERT jest skrótem angielskiego terminu _ Computer Emergency Responce Team _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t83732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;za;zamachem;w;moskwie;nie;stoja;czeczeni,10,0,760586.html) Putin: Za zamachem w Moskwie nie stoją Czeczeni Początkowo to właśnie ich służby podejrzewały o wysadzenie w powietrze hali przylotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t129905.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;szukaja;pomocnikow;zamachowca,215,0,759767.html) Rosjanie szukają pomocników zamachowca Poszukiwanych jest trzech pomocników zamachowca-samobójcy. Wersję o dwojgu zamachowców zdementowano.
Tagi: wirus, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, e-biznes, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz