Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
23.08.2005 09:00

Właściciel Gadu-Gadu zmienia nazwę

W dniu 15 sierpnia br. SMS-Express.com, spółka będąca właścicielem komunikatora Gadu-Gadu, zmieniła nazwę.

Podziel się
Dodaj komentarz

- Dotychczasowa nazwa spółki - SMS-Express.com - odwoływała się do programu, który był jedną z pierwszych oferowanych przez nas aplikacji, pozwalającą na wysyłanie wiadomości SMS prosto z komputera. Dzisiaj to już nazwa historyczna, a program dawno nie istnieje. Obecna oferta spółki to doskonale znany wszystkim komunikator Gadu-Gadu - mówi Krzysztof Szalwa, prezes zarządu Gadu-Gadu Sp. z o.o.

Komunikator Gadu-Gadu pozwala na prowadzenie rozmów nie tylko tekstowych, ale również audio-wideo, możliwe jest rozmawianie 'twarzą w twarz' z wykorzystaniem komunikatora i kamery internetowej. Umożliwia to najnowsza wersja programu oznaczona 7.0, która już niebawem zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. - Nazwanie spółki Gadu-Gadu jest naturalnym krokiem z uwagi na sztandarowy produkt firmy i jest częścią długofalowej strategii rozwoju - dodaje Piotr Pokrzywa, członek zarządu Gadu-Gadu. Skład zarządu spółki pozostaje bez zmian.

Gadu-Gadu Sp. z o.o. (dawniej SMS-Express.com Sp. z o.o.) jest przykładem udanego boomu internetowego z początku 2000 roku. Wyrażenie 'Gadu-Gadu' to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w przeglądarkach, jak również najczęściej poszukiwany program w polskiej sieci. Korzystanie z niego jest bezpłatne. Spółka zarabia na emitowaniu reklam w komunikatorze. Zyski przynosi również usługa telefonii internetowej VoIP (Tele Gadu-Gadu).

Komunikator Gadu-Gadu powstał dokładnie 5 lat temu, w 2000 roku i od razu zdobył wierne, stale rosnące grono użytkowników, nie tylko w polskim internecie. Dzisiaj GG posiada blisko 5 milionów unikalnych użytkowników, którzy korzystają z komunikatora na co dzień w pracy, w domu, w szkole. Poza wymianą wiadomości tekstowych, umożliwia on wysyłanie SMS-ów, plików, usługi telekomunikacyjne VoIP, jak również komunikację za pośrednictwem wersji Gadu-Gadu instalowanych w telefonach komórkowych. Specjalnie dla kilkumilionowej grupy użytkowników programu, utworzono w maju br. portal społeczności internetowej Generacja Gadu-Gadu. Popularność oraz funkcjonalność programu sprawiła, że dzisiaj nazwa Gadu-Gadu to synonim komunikatora internetowego.

http://www.gadu-gadu.pl

Tagi: internet, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
ebiznes.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz