Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Zgoda Windows z Linuksem?

0
Podziel się:

Microsoft chce podjąć współpracę z firmą Novell , aby połączyć swój system operacyjny Windows z systemem open-source - Linuksem.

Zgoda Windows z Linuksem?

Microsoft chce podjąć współpracę z firmą Novell , aby połączyć swój system operacyjny Windows z systemem open-source - Linuksem.

W ramach tej współpracy ma powstać technologia, dzięki której konkurujące do tej pory ze sobą systemy operacyjne - Linux oraz Windows będą mogły pracować wspólnie w jednym komputerze. W porozumieniu zawarte będą także ustalenia dotyczące dystrybucji Linuksa.

Jak podaje "Wall Street Journal", obie firmy znajdują się o krok od podpisania odpowiedniej umowy. Microsoft zapowiedział, że w ciągu dnia poda do wiadomości ważną informację. Koncern odmówił jednak skomentowania doniesień prasowych. Wiadomość ta doprowadziła do poruszenia na giełdzie: akcje firmy Novell poszybowały wbrew ogólnemu trendowi o 18 procent do góry, podczas gdy akcje jego konkurenta – Red Hat straciły prawie 5 procent.

Jak dotąd Microsoft przeciwstawiał się konsekwentnie dystrybutorom niezależnego systemu operacyjnego jakim jest Linux, oraz krytykował publicznie oprogramowanie open-source. Novell, jako producent komputerowych systemów operacyjnych oraz rozwiązań sieciowych, konkuruje z Microsoft już od początku lat 80. W listopadzie 2003 roku, Novell przejął spółkę Suse Linux AG, wiodącego specjalistę oprogramowania Linux, płacąc za nią 210 milionów dolarów.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)