Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
03.09.2006 17:45

350 mln euro wyląduje na polskich lotniskach

Taką dotację otrzymamy od Unii Europejskiej w ciągu najbliższych trzech lat. Z pieniądzy tych skorzysta osiem polskich lotnisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Taką dotację otrzymamy od Unii Europejskiej w ciągu najbliższych trzech lat. Z pieniądzy tych skorzysta osiem polskich lotnisk.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Balicach Jarosław Kaczyński przedstawił sytuację i prespektywy polskich portów lotniczych. Wskazał, że za parę lat do sieci nowoczesnych lotnisk dołączą prawdopodobnie jeszcze dwa - w Bydgoszczy i Łodzi.

Premier podkreślił znaczenie nowoczesnych lotnisk dla rozwoju turystyki, jako przykład podając Kraków i zaznaczył, że to właśnie rozwój połaczeń lotniczych sprawił, iż miasto to odwiedza rekordowa liczba zagranicznych turystów.

Premier - zapytany o wniesiony przez LPR projekt poprawki do Konstytucji na rzecz obrony życia poczętego - powiedział, że jest to sprawa o fundamentalnym znaczeniu. Podkreślił, że projekt ten nie powinen być głosowany w bloku ustaw, ponieważ zasługuje na poważną, oddzielną debatę.

W sprawie obsady stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Kaczyński zapewnił, że nadszedł czas na zmiany. Powiedział, że w ciągu kilku najbliższych dni prezes NFZ Jerzy Miller zostanie odwołany.

Tagi: kaczyński, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz