Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
29.12.2008 07:17

Internet w Polsce będzie najszybszy w UE

Rządowy projekt zakłada budowę superszybkich łącz w ramach programu antykryzysowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Do założeń ustawy, która ma zapewnić Polakom powszechny i bardzo szybki internet - nawet do100 megabitów na sekundę - dotarła _ Gazeta Wyborcza _. Według ustaleń dziennika, projekt trafi na ministerialne biurka już po Nowym Roku.

Dokument przygotowywany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej to część ogłoszonego pod koniec listopada _ pakietu antykryzysowego _ rządu Donalda Tuska. Ma on sprawić, że Polska, - jak pisze gazeta - _ przestanie się wlec w ogonie Europy pod względem dostępu do internetu _.

Raport Money.pl
*To już 17 lat. Zobacz historię internetu w Polsce * Pełny dostęp do globalnej sieci mamy od 1991 roku. Poznaj kamienie milowe polskiego internetu. zobacz raport Money.pl

W założeniach rządowych mówi się o budowie infrastruktury zapewniającej internet o szybkości 10 mega, UKE chce jednak dać Polakom łącze o przepustowości dziesięć razy większej.

_ Gazeta _podkreśla porzy okazji, że w państwach unijnych podłączenie firmy do szerokopasmowego internetu sprawia, że jej wydajność wzrasta średnio o 40 procent.

Tagi: internet, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz