Notowania

komórki
16.07.2010 06:03

Komórkowy problem w polskich kurortach

W 44 uzdrowiskach obowiązuje zakaz stawiania stacji bazowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(topgold/CC/Flickr)

W 44 uzdrowiskach między innymi w Sopocie, Kołobrzegu, Ustce, Szczawnicy i Krynicy obowiązuje zakaz stawiania stacji bazowych telefonii komórkowej, stacji nadawczych - radiowych i telewizyjnych, stacji radiolokacyjnych i innych emitujących fale elektromagnetyczne.

Zakaz wynika z ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, za zmianą której jest resort infrastruktury. Argumentuje to tym, że stacje nadawcze nie stanowią zagrożenia dla zdrowia - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Jednak wprowadzenie odpowiednich zmian w ustawie leży w gestii Ministerstwa Zdrowia, które wciąż nie zajęło stanowiska w tej sprawie. Z kolei według przedstawicieli branży telekomunikacyjnej, utrzymywanie zakazu spowoduje, że za kilka lat polskie uzdrowiska staną się skansenem i będą skutecznie odstraszać gości.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Na świecie jest 5 mld abonamentów na telefon komórkowy ]( http://news.money.pl/artykul/na;swiecie;jest;5;mld;abonamentow;na;telefon;komorkowy,206,0,644302.html )
* [ Ministerstwo ostrzega przed SMS-owymi oszustami ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/ministerstwo;ostrzega;przed;sms-owymi;oszustami,171,0,637099.html )
Tagi: komórki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz