Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowe zasady finansowania mediów publicznych jak najszybciej

0
Podziel się:

- Na rachunku energetycznym po prostu pojawiłby się jeszcze jeden zapis dotyczący opłaty audiowizualnej - tłumaczy Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia.

Nowe zasady finansowania mediów publicznych jak najszybciej
(Anutkate/Dreamstime.com)

Polskie Radio liczy na wejście w życie nowych zasad finansowania mediów publicznych od nowego roku. Wczoraj w radiowej _ Jedynce _ minister kultury zapowiedział, że jesienią dowiemy się, jaki model finansowania zostanie wybrany.

Andrzej Siezieniewski, prezes radia mówił, że jeśli ustawodawcy nie zdążą do nowego roku, utrudni to działalność radia publicznego. Jego zdaniem zdaniem najbardziej optymalna byłaby powszechna opłata audiowizualna, dopisywana do rachunku za prąd.

- _ Na rachunku energetycznym po prostu pojawiłby się jeszcze jeden zapis dotyczący opłaty audiowizualnej. Ta możliwość jest dyskutowana. Dziś jest tam opłata za przesył, za zużycie prądu, opłaty administracyjne i do tego prawdopodobnie doszłaby jeszcze opłata audiowizualna. W ten sposób jeden rachunek miałby takie cztery segmenty. _

Siezieniewski uważa, że nowe zasady finansowania pozwolą na realizację statutowych zadań Polskiego Radia. Jeśli zostanie wprowadzona opłata audiowizualna, będzie ona niższa niż obecnie funkcjonujący abonament. Otwarta pozostaje natomiast kwestia udziału reklam w programach radia publicznego. Andrzej Siezieniewski jest za ich ograniczeniem. Tłumaczy, że przeszkadzają one wielu słuchaczom w odbiorze programu.

Czytaj więcej w Money.pl
Abonament RTV w górę. Ile zapłacisz? Od 1 stycznia 2014 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,90 złotego miesięcznie.
Ważny wyrok dla firm. Poczta Polska może... Poczta Polska może bez zapowiedzi kontrolować, czy firmy mają zarejestrowane odbiorniki telewizyjne lub radiowe - orzekł dzisiaj Naczelny Sąd Administracyjny.
Technologia pomoże ośrodkom TVP? Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji twierdzi, że regionalne stacje telewizyjne mogą spełnić ważną rolę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)