Notowania

działalność uokik
16.09.2011 13:13

Pół mln zł kary dla Vectry za ograniczanie praw konsumentów

UOKiK: Vectra ograniczała prawa klientów. Urząd nałożył na spółkę pół mln zł kary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ronen/iStockphoto)

Vectra ograniczała prawa odbiorców telewizji kablowej, m.in. informując swoich klientów o nowym regulaminie usług już po jego wejściu w życie - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i nałożył na spółkę ok. 0,5 mln zł kary.

Jak poinformował UOKiK, postępowanie przeciwko operatorowi telewizji kablowej Vectra zostało wszczęte w grudniu 2010 roku. Wątpliwości Urzędu wzbudziły materiały informacyjne, jakie przedsiębiorca wysyłał konsumentom, informując o zmianie regulaminu. UOKiK ustalił, że zawierają one sprzeczne z prawem informacje, ograniczające uprawnienia abonentów.

Zdaniem Urzędu, zgodnie z prawem o propozycji zmian regulaminu przedsiębiorca telekomunikacyjny powinien powiadomić klientów z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego. Co więcej, muszą oni także wiedzieć o przysługującym im prawie odstąpienia od umowy, jeśli nie zgodzą się na zaproponowane zmiany. Urząd ustalił, że spółka Vectra informowała o nowym regulaminie już po jego wejściu w życie. Ponadto, umowy nie mogli wypowiedzieć ci abonenci, którzy zawarli kontrakt na promocyjnych warunkach. Tymczasem prawo to przysługuje wszystkim abonentom.

Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów UOKiK nałożył 486 tys. 254 zł kary. Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ przedsiębiorca ma prawo odwołania się do sądu.

O decyzjach UOKiK czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t155627.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/z_rynku/artykul/siodemka;sprzedana;jest;zgoda;uokik,158,0,900510.html) Znana firma kurierska sprzedana Fundusz inwestycyjny Abris stał się właścicielem 100 procent akcji firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t22181.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/skargi;do;uokik;co;reklamujemy;najczesciej,84,0,872532.html) Na to Polacy skarżą się najczęściej Konsumenci coraz lepiej znają swoje prawa i składają reklamacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t42290.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/za;co;moze;cie;ukarac;uokik,72,0,518472.html) Za co może cię ukarać UOKiK Właściciel sieci sklepów Żabka musi zapłacić 1,5 mln zł kary. Sprawdź, co może grozić tobie.
Tagi: działalność uokik, uokik, wiadomości, wiadmomości, kraj, telekomunikacja, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz