Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tele2 zainwestuje 200 mln zł w infrastrukturę

0
Podziel się

Operator telekomunikacyjny Tele2 chce w ciągu kilku najbliższych lat zainwestować w infrastrukturę telekomunikacyjną po uzyskaniu dostępu do lokalnej pętli abonenckiej (LLU) do 200 mln zł.

Tele2 zainwestuje 200 mln zł w infrastrukturę
(PAP/EPA)
bDAqpxUB

Operator telekomunikacyjny Tele2 chce w ciągu kilku najbliższych lat zainwestować w infrastrukturę telekomunikacyjną po uzyskaniu dostępu do lokalnej pętli abonenckiej (LLU) do 200 mln zł.

"Pracujemy obecnie nad uwolnieniem pętli lokalnej. Negocjujemy umowę w Telekomunikacją Polską. Przewidujemy, że pierwsze linie uda się nam uwolnić na początku 2008 roku" - mówi Karol Wieczorek, rzecznik prasowy spółki.

"W ciągu kilku lat planujemy zainwestować w infrastrukturę w związku z LLU do 200 mln zł" - dodał.

bDAqpxUD

Local Loop Unbundling (LLU), czyli uwolnienie pętli lokalnej, oznacza, że operatorzy alternatywni będą mogli od Telekomunikacji Polskiej dzierżawić odcinek sieci telefonicznej od centrali do gniazdka abonenta i oferować własne usługi.

_ Tele2 AB jest europejskim operatorem telekomunikacyjnym oferującym usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz usługi dostępu do internetu. Firma, która powstała w 1993 roku w Szwecji, jest notowana na giełdzie w Sztokholmie od 1996 roku. _Tele2 działa w Polsce od 1999 roku. Oferuje usługę tanich połączeń lokalnych, międzymiastowych, międzynarodowych i do sieci komórkowych oraz dostęp do internetu.

Od początku 2007 roku Tele2 zaczęła udostępniać usługę abonamentu
telefonicznego we współpracy z TP SA w ramach umowy o hurtowym
dostępie do sieci TP (WLR - Wholesale Line Rental).

Dla abonenta TP SA usługa WLR oznacza możliwość zmiany dotychczasowego operatora bez konieczności zmiany lokalizacji zakończenia linii telefonicznej i zmiany numeru.

bDAqpxUJ

"W ciągu 6 miesięcy Tele2 zdobyło około 3 proc. rynku, czyli ponad 300.000 abonentów płacących abonament. Natomiast nasz udział w rynku połączeń telefonicznych wśród sieci stacjonarnych szacowany jest na około 10 proc." - powiedział Wieczorek.

Na początku 2007 roku Tele2 zapowiadał, że za 2-3 lata może osiągnąć ok. 10 proc. udziałów w rynku abonamentu telefonicznego.

Rzecznik nie podał aktualnej liczby klientów korzystających z internetu. Tele2 oferuje obecnie 15-miesięczny darmowy dostęp do sieci. Wieczorek powiedział jedynie, że wpływ zwiększenia liczby klientów korzystających z internetu będzie widoczny w wynikach firmy w 2008 i 2009 roku.

bDAqpxVe
wiadomości
telekomunikacja
Źródło:
KOMENTARZE
(0)