Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TP SA musi zawierać umowy z niezależnymi dostawcami Internetu

0
Podziel się:

Telekomunikacja Polska jest zobowiązana do zawierania umów o współpracy z niezależnymi dostawcami Internetu - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił wniosek TP SA o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa UOKiK w tej sprawie.

Telekomunikacja Polska (TP SA) jest zobowiązana do zawierania umów o współpracy z niezależnymi dostawcami Internetu - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w komunikacie.

Jak podaje komunikat, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił wniosek TP SA o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa UOKiK w tej sprawie.

Na początku stycznia tego roku prezes UOKiK uznał, iż TP SA narusza ustawę antymonopolową przez uchylanie się od podpisywania umów z niezależnymi dostawcami usług internetowych (ISP). Podkreślił również, że opisywana praktyka ma wymiar zarówno antykonkurencyjny, jak i antykonsumencki.

Prezes UOKiK nadał rygor natychmiastowej wykonalności swojej decyzji oraz nałożył na spółkę karę w wysokości 20 mln zł. TP SA wniosła odwołanie do sądu. 17 marca 2004 r. sąd podzielił argumenty prezesa UOKiK dotyczące konieczności nadania decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności.

Oznacza to, że TP SA jest zobowiązana do zawarcia umów o współpracy z niezależnymi dostawcami Internetu, a przedsiębiorcy ci będą mieli teraz możliwość zaproponowania klientom konkurencyjnej w stosunku do TP SA oferty świadczenia usług internetowych - podał UOKiK.

internet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)