Notowania

telefon
16.08.2011 07:31

UKE bierze pod lupę internet w komórkach

Operatorzy będą musieli informować nas, że przekroczyliśmy limit transferu danych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nokia)

*Urząd Komunikacji Elektronicznej zapowiada wprowadzenie obowiązku informowania przez operatorów telefonii komórkowej o przekroczeniu limitu transferów danych pobranych z internetu. *

O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Według gazety, UKE przygotowało już propozycje zmian w tej sprawie. Chodzi głównie o klientów tak zwanych smartfonów. Rzecznik UKE Piotr Dziubak mówi, że urząd otrzymuje tysiące skarg od klientów telefonów z pakietem na internet. Jeśli przekroczą oni limit pobierania danych, płacą według dużo wyższych stawek. Nie otrzymują jednak informacji kiedy limit został przekroczony.

Urząd chce wprowadzić obowiązek przerywania transmisji danych w momencie, gdy użytkownik przekroczy limit. Abonent otrzyma wówczas SMS z informacją, że powinien wykupić nowy pakiet albo będzie płacił według wysokich stawek z cennika.
Propozycje zmian trafiły do Ministerstwa Infrastruktury, które pracuje nad nowelizacją prawa telekomunikacyjnego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t137970.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/spoty/artykul/serce;i;rozum;podbily;polakow,253,0,816381.html) Serce i Rozum podbiły Polaków Blisko 230 tysięcy fanów na Facebooku i setki tysięcy odsłon na YouTube. Badania z czerwca ubiegłego roku wykazały, że TP ma najlepszy wizerunek w historii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t113996.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/nokia;zostala;w;tyle;plonaca;platforma,229,0,768741.html) Nokia została w tyle. "Płonąca platforma" Nowy prezes firmy jest zdania, że Nokia przegrywa konkurencję z gigantami technologii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t25417.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/na;telefony;internetowe;wydalismy;658;mln;zl,72,0,758600.html) Na telefony internetowe wydaliśmy 658 mln zł Wartość rynku telefonii internetowej w Polsce, tzw. VoIP, w 2010 r. wzrosła o 27 procent.
Tagi: telefon, transfer, smartfon, internet, kraj, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz