Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tp sa
09.06.2008 11:52

UKE: TP SA musi podłączać abonentów Tele2

TP SA ma udostępniać Tele2 dostęp do swojej sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZEFA)

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję ustalającą na najbliższych 6 miesięcy warunki świadczenia na rzecz spółki Tele2 usługi hurtowego dostępu do sieci telekomunikacyjnej przez TP SA.

- _ Wydając (...) decyzję prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej szczególnie wziął pod uwagę przesłankę wynikającą z art. 29 ustawy Prawo telekomunikacyjne, tj. konieczność zapewnienia ochrony użytkowników końcowych. Skutek taki zostanie w ocenie Prezesa UKE osiągnięty poprzez umożliwienie Tele2 utrzymania dotychczasowych planów taryfowych w oparciu o usługę WLR _- czytamy w komunikacie.

UKE uznało, że w celu zapewnienia niedyskryminujących warunków dla wszystkich użytkowników końcowych konieczne było dokonanie zmiany z urzędu umowy łączącej Tele2 i TP.

- _ Działanie prezesa UKE musi być natychmiastowe, aby zminimalizować negatywne skutki w postaci uniemożliwienia korzystania przez abonentów Tele2 z usług telekomunikacyjnych oraz wzrostu wysokości opłat za usługi telekomunikacyjne dla użytkowników końcowych z uwagi na konieczność skorzystania z droższych usług innych operatorów. Nie bez znaczenia jest również okoliczność, iż zwłoka w wydaniu niniejszej decyzji może doprowadzić do zagrożenia konkurencyjności na rynku telekomunikacyjnym poprzez wyeliminowanie z rynku jednego z podmiotów konkurujących z Telekomunikacją Polską _- uzasadnia urząd swoją decyzję.

W zeszłym tygodniu Sąd Apelacyjny uznał, że uchylona wcześniej decyzja UKE w sprawie zmian umowy WLR między TPSA a Tele2 straciła rygor wykonalności. TPSA poinformowała wtedy, że nie będzie przyłączać nowych klientów Tele2, ale będzie świadczyć usługę dotychczasowym.

Tele 2 zapowiedziało natomiast, że kontynuuje sprzedaż usługi, ale do czasu podpisania nowej umowy nie będzie ich wysyłać do TP SA.

Tagi: tp sa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz