Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK i policja sprawdzają, czy operatorzy są w zmowie

0
Podziel się:

Spółki telefonii komórkowej nie chcą wdrażać mobilnej telewizji.

UOKiK i policja sprawdzają, czy operatorzy są w zmowie
(Robert Scoble/CC/Flickr)

Spółki telefonii komórkowej nie chcą wdrażać mobilnej telewizji. Do siedzib *operatorów wkroczyli kontrolerzy, żeby sprawdzić powody takiej decyzji.*

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejrzewa, że operatorzy największych sieci komórkowych mogli zawiązać zmowę przeciwko spółce Info-TV-FM, która wygrała przetarg na dostarczanie mobilnej telewizji - pisze portal gazeta.pl.

Info-TV FM nie może samodzielnie oferować klientom detalicznym swoich usług. Jako operator hurtowy musi nawiązać współpracę z operatorami komórkowymi, którzy będą pośredniczyć w dostarczaniu telewizji mobilnej swoim abonentom. Jednak, jak podaje gazeta.pl, sieci komórkowe nie są zainteresowane nawiązaniem współpracy. Rzecznicy spółek tłumaczą, że oferta jest zbyt ogólnikowa i nie dość opłacalna.

UOKiK postanowił jednak sprawdzić, czy niechęć do tej oferty ma wyłącznie uzasadnienie biznesowe, czy tez jest efektem zmowy między operatorami.

Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeszukują siedziby pięciu firm z branży telekomunikacyjnej. Urzędnicy weszli do siedzib operatorów: Polkomtel, PTC, P4, a także spółek: Info-TV-FM i NFI Magna Polonia. Powodem przeszukania jest uzasadnione podejrzenie zawarcia przez operatorów zmowy ograniczającej konkurencję.
Rzeczniczka UOKiKu Małgorzata Cieloch podkreśla, że Urząd bardzo rzadko korzysta z tak radykalnych metod, jak niezapowiedziane przeszukanie biura.

Przeszukanie jest możliwe tylko za zgodą Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Największa przeprowadzona do tej pory tego typu kontrola odbyła się w maju 2006 roku. Wówczas kilkudziesięciu pracowników UOKiKu wkroczyło jednocześnie do biur 8 producentów cementu i 3 przedsiębiorców podejrzanych o wspieranie funkcjonowania kartelu.

Przedsiębiorcy kontrolowani przez UOKiK mają obowiązek współdziałania z pracownikami Urzędu. W przeciwnym razie grozi im kara w wysokości do 50 milionów euro.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)