Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urtip
05.07.2005 15:39

URTiP: Nowy plan taryfowy TP SA jest za tani

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty odrzucił nowy plan taryfowy TP SA "zawsze za darmo", gdyż uznał, że zaproponowane w tej taryfie ceny są poniżej kosztów - poinformował prezes URTiP Witold Graboś.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Skalkulowanie ceny było poniżej kosztów. Jeżeli operator godzi się subsydiować i ponosić koszty tej usługi to łamane są zasady prawne" - powiedział Graboś we wtorek dziennikarzom.

29 czerwca prezes URTiP zgłosił sprzeciw wobec nowego planu taryfowego TP SA. Projekt był wtedy oceniany pod kątem zgodności z przepisami prawa, uwzględnienia w nim warunków rynkowych i ekonomicznych oraz zapewnienia efektywnej konkurencji. Prezes URTiP uznał, iż propozycja TP nowego planu taryfowego nie spełnia tych warunków.

W nowej taryfie TP po opłaceniu abonamentu miały być oferowane bezpłatne rozmowy lokalne i międzymiastowe w ramach sieci Telekomunikacji Polskiej.

Przeciwko wprowadzeniu przez TP SA oferty "zawsze za darmo" protestowała m.in. Tele2 Polska, twierdząc, że bez hurtowego dostępu do abonamentu (tzw. WLR - wholesale line rental) nie jest możliwe skopiowanie oferty Telekomunikacji Polskiej.

Tagi: urtip, tpsa, wiadomości, telekomunikacja, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz