Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Materiał powstał przy współpracy z PZU

Nieszczęśliwy wypadek? Zgłoś uraz online w PZU, a odszkodowanie otrzymasz nawet tego samego dnia

Podziel się

Potrącenie, wypadek na rowerze czy upadek na śliskiej podłodze – każdego dnia dochodzi do sytuacji, które mogą nas wykluczyć z pracy, skazać na długie leczenie lub rehabilitację. PZU uprościło obsługę zgłoszeń tak, że wypłata odszkodowania możliwa jest nawet tego samego dnia.

Nieszczęśliwy wypadek? Zgłoś uraz online w PZU
Nieszczęśliwy wypadek? Zgłoś uraz online w PZU (Unsplash.com)
bDJHWIyd

Do wypadku może dojść wszędzie, także w miejscach, w których czujemy się najbezpieczniej. Jak podaje GUS, aż 70 proc. interwencji służb medycznych w Polsce dotyczy zgłoszeń do zdarzeń w domach. W innych miejscach też bywa niebezpiecznie. O kontuzję podczas biegania, spaceru, jazdy na nartach, czy na rowerze bardzo łatwo.

A skręcenie nogi w drodze do szkoły, czy pracy? Poparzenie kawą, czy pogryzienie przez psa? Lista grożących nam niebezpieczeństw, które niespodziewanie mogą wykluczyć nas z codziennej aktywności jest niemal nieograniczona. Stąd konieczność posiadania polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków.

PZU, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce, uruchomił tzw. samoobsługę, czyli uproszczoną formę zgłoszenia. Cały proces, od zgłoszenia nieszczęśliwego wypadku do wypłaty świadczenia jesteśmy w stanie zamknąć jednego dnia. Wszelkie formalności załatwimy przez Internet bez wychodzenia z domu, co jest ważne ze względu na trwającą pandemię. Jak to działa?

bDJHWIyf

Na stronie zgloszenie.pzu.pl lub w aplikacji mobilnej mojePZU, możemy samodzielnie, korzystając z wirtualnej makiety przedstawiającej sylwetkę człowieka, oznaczyć urazy, których doznaliśmy. Zgłoszenia możemy również dokonać kanałem telefonicznym, wówczas konsultant oznaczy urazy i poinformuje nas o kwocie świadczenia już podczas rozmowy.

Informację o wysokości proponowanego świadczenia możemy otrzymać już na etapie zgłoszenia. I jeśli zaakceptujemy jego wysokość, to nawet tego samego dnia dostaniemy pieniądze na konto. Warunkiem jest, że przesłana dokumentacja potwierdzi informacje przekazane na etapie zgłoszenia.

Narodziny dziecka także online

Zdalnie możemy nie tylko zgłosić nieszczęśliwy wypadek, ale też poinformować ubezpieczyciela o zgonie bliskiej osoby, a także o narodzinach dziecka. Tu także PZU maksymalnie uprościło przesyłanie dokumentów. Po zgłoszeniu sprawy, otrzymamy dedykowany "Link dokumentacja" na wskazany adres e-mail lub numer telefonu podany w zgłoszeniu. Za pomocą tego linku będziemy mogli samodzielnie przesyłać wszystkie wymagane dokumenty.

bDJHWIyl

Co ważne, już w trakcie rejestracji – podobnie jak w przypadku zgłaszania urazu – otrzymamy informację o wysokości świadczenia.

Materiał powstał przy współpracy z PZU

bDJHWIyG
Materiał powstał przy współpracy z PZU