Notowania

wiadomości
01.09.2004 20:27

Nowy Jork - protesty

Tysiące osób uformowało w Nowym Jorku symboliczną "kolejkę bezrobotnych", by zaprotestować przeciwko polityce gospodarczej prezydenta George'a Busha. Była to jedna z wielu demonstracji towarzyszących odbywającej się tam konwencji Partii Republikańskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tysiące demonstrantów utworzyło ponad 5 kilometrowa kolejkę ciągnącą się od Wall Street aż do Madison Square Garden, gdzie odbywa się konwencja Republikanów. Protestujący trzymali adresowane do George'a Busha znaki z napisem "Następna różowa karteczka musi być twoja". W Stanach Zjednoczonych określenie "otrzymał różową karteczkę" odnosi się do osób, które wyrzucono z pracy.

W Nowym Jorku odbywają się setki demonstracji przeciwników obecnego prezydenta. Większość przebiega spokojnie, choć niektóre kończą się starciami z policja. Od ubiegłego piątku do aresztów trafiło około 1500 osób.

Dziś do Nowego Jorku przyjeżdża prezydent George Bush. Jutro późnym wieczorem wygłosi przemówienie, w którym zaakceptuje nominację wyborczą. Jeszcze dziś przed delegatami wystąpi wiceprezydent Dick Cheney. Według zapowiedzi ma on ostro zaatakować kandydata Demokratów w wyborach prezydenckich

senatora Johna Kerry'ego.

Marek Wałkuski/ab

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz